јазици

На тема-icon прашање 747-8 Автоматски спојлери при слетување

Повеќе
6 месеци 3 денови пред - 6 месеци 3 денови пред # 1312 by mikeyjames

Здраво,
Прво на сите, јас сум навистина благодарен за одличните модели.

На 747-8 и други 747 варијанти што ги презедов од тука, авто-спојлерите не се распоредуваат при слетување. Кога ќе го погодам shift + /, раката на спојлерот на квадрантот за гас се движи според стандардната FSX 747-400, која изгледа дека сугерира дека е вооружена, но не се активира при слетување. Се чини дека работи само со стандардниот 747-400. Секоја варијанта, дури и само со користење на 747-400 со различна боја, резултира со неиздавање на авто-спојлери при слетување.

Дали е ова честа појава или не правам нешто погрешно?

Ако е тоа прашање, дали е тоа нешто што може лесно да се поправи на мојот крај?

Како и да е, тоа не е голема драма и ако најлошата ситуација е тоа што морам да ги распоредим спојлерите рачно при слетување, мислам дека ќе живеам.

Cheers
Мик

Последно уредување: 6 месеци 3 дена пред mikeyjames.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
5 месеци 6 денови пред # 1349 by Gh0stRider203

што е вашата вертикална брзина при слетување обично? некоја идеа? Знам дека понекогаш тие нема да се распоредат ако е премногу меко слетување ... или така ми е кажано. Никогаш не сум имал проблем со тоа ....


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.177 секунди
јазици