јазици

На тема-icon прашање Ербас A320 Family Mega Pack FSX

Повеќе
5 месеци 4 недели # 1314 by spor55

Здраво Rikooo simmers!
Јас сум бил симулирање за добар 15 годишно и ова мора да биде најдобар бесплатен пакет насекаде! но .......
Ми се допаѓа да мислам дека сум прилично досаден во сите нешта, но не можам да го добијам овој пакет за да работам aghhh!
Би сакал да им се заблагодарам на момците кои го ставија овој пакет заедно. Ладно и темно на ова ме има навистина лисица, јас се обидов сè, FSX-SP2 е инсталиран, но секој мерач, панел, копче е целосно мртов, ctrl + e сè ..... дали производителите на овој пакет молам направи фикс, така што не е ладно и темно, јас забележав дека многу луѓе го имаат истиот проблем, тоа ќе биде мојот најдобар божиќен подарок досега Благодарам! (ps инсталираа 3 пати без среќа)

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
5 месеци 3 недели # 1329 by spor55

малку разочаран нема помош на овој форум :(

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
5 месеци 2 недели # 1333 by Dariussssss

Здраво.

Треба да направите промени опишани на страната за преземање на тој пакет.

Јасно е објаснето што треба да се направи, за да се направи оваа работа. Ако правиш се што е правилно, треба да работиш. Исто така, не напоменавте дали имате правилно инсталирано FSX SP2, бидејќи тоа е задолжително. Многу работи едноставно нема да работат без неа. Исто така, може да биде дека не е правилно инсталиран. Многу луѓе се жалат на тоа, но повеќето од нив ги пропуштија потребните чекори.Исто така, може да биде дека вашиот FSX е скршен, па проверете го тоа.

Значи, креирајте го стандардниот лет, изберете го авионот што го сакате, ставете го саканиот аеродром. Свртете Сè што е надвор, и мислам сè, зачувајте го како DEFAULT. Сега, одете во FSX cfg file.I не знам кој оперативен систем го имате на вашиот компјутер, па не знам каде е. Во главниот дел, додадете ја саканата линија, зачувајте ја.

Оттогаш, започнете со вашиот FSX и обидете се повторно.

Со почит

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
5 месеци 2 недели # 1335 by 3201907

Пакетот A320 е неверојатен, особено за бесплатен и сега вклучува Honeywell FMC. Го летам многу, многу често, како што е многу добро за FPS, а додека не е "Студиско ниво", тој сепак нуди пристоен износ на соодветни предмети како старт, пумпи за гориво и сл.

Јас го инсталирав овој пакет три (3) пати поради промена на компјутерите, а потоа и надградба од FSX на P3D и никогаш не сум имал никакви проблеми. Нешто мора да биде погрешно на вашиот крај?

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
5 месеци 3 денови пред # 1343 by spor55

Ви благодариме за сета помош! Јас конечно доби работа работи yeeeeaaah
Јас користам прозорци 10 кој има директен X 12, па го сменив во directX 10 и се чини дека сè сега работи
Освен навигациски светла, какви било идеи некој? можеби овој фикс ќе работи за другите кои имаат проблеми
Ви благодариме за убав сет!

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
4 месеци 1 недела # 1365 by storminnorman3

Зошто секогаш имам потешкотии при стартување на No 2 моторот во целата оваа флота? Јас користам FSX Steam верзија

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
4 месеци 1 недела # 1366 by 3201907

Бидете сигурни дека откако ќе го стартувате "Engine 1" што ќе го вклучите "крварењето" во "Мотори" .... потоа оган "Engine 2"

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
2 месеци 4 недели # 1378 by LX_96

Секој пат кога сакам да го започнам авионот, моторите се исклучат. Тогаш морам да ги рестартирам.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.295 секунди
јазици