јазици

На тема-icon прашање СОВЕТУВАЊЕ НА 787 МЕГА ПАКУВАЊЕ СИСТЕМ И МОТОРИ

Повеќе
2 месеци 1 недела # 1390 by antmag1

Здраво на сите, би сакал да знам каде можам да ги најдам процедурите за стартување на системи и мотори за 787 боинг. Ви благодарам

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
2 месеци 2 денови пред # 1402 by sirajhazzleen

Пред да започнете
Пригушување - Ајдл
Флепки - степени на 0
Брзина на сопирање - разоружување
Почнувајќи и продолжувајќи

Батерија - вклучено
Апу - На
Апу генератори - на
Хидраулични пумпи (главен прекинувач) - Вклучено
Пито топлина - на
Пумпа за гориво на двата мотори - овозможи
Стартување на мотори
Режим за палење - Вклучено
Главен прекинувач (мотор 1) по моторот 1 започна
Главен прекинувач (мотор 2)
Ако е премногу комплицирано, само го започнавте воздухопловот со притискање на копчето ctrl + E
Ви благодариме на вашиот инспиративен симулациски пилот

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: rikoooo, antmag1

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.181 секунди
јазици