јазици

На тема-icon прашање Брзина на слетување

Повеќе
1 месец 3 недели # 1406 by brimmy1

Hi
Може ли некој да ме посочи во насока на табелата за брзината на слетување за авиони "Боинг" и "Ербас"? Јас или земјиштето, или отскокнување или штанд при слетување. Пробав да слетам помеѓу 132 - 150, но сепак не е во право. Секоја помош би била многу ценета

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 месец 3 недели # 1408 by Alexander29

Еј, обично зависи од тоа колку е силен ветерот и така натаму, обиди се да бидеш меѓу 140-160 :)

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 месец 3 недели # 1409 by ranlub

  1. 140 Треба да го стори тоа, но бидете сигурни дека вашата тежина е под MLW (Максимална целна тежина)

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 месец 3 недели # 1410 by PADA52

Многу зависи од вкупната тежина на авионот во моментот на слетување, брзината на ветерот, покрај патеката за брзина, имате линија со цртичка со различна боја што ви ја кажува правилната брзина на слетување

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: rikoooo

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.255 секунди
јазици