јазици

На тема-icon прашање Заматени текстури на земјата

Повеќе
1 месец 2 недели - 1 месец 2 недели # 1413 by тарат

Откако ја ажурирав мојата графичка картичка на NVIDIA GeForce GTX 970 2GB, текстурите од земјата се чини дека се матни.
Дали има нешто што можам да направам за што момци знаете како на пример прилагодување на поставките за сценографијата или графичката картичка.

Со почит, ThaRat

http://tinypic.com/r/2qw0fwg/9

Последно уредување: 1 месец 2 недели пред тарат.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.198 секунди
јазици