јазици

На тема-icon прашање Дасол Сокол за P3v4. Алтиметар не работи.

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци # 758 by spilok

Го сакам Сокол Prepar3dv4. Сè што функционира ОСВЕН НА altimeter. Има ли фикс за ова?

Stan

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци # 765 by superskullmaster

Ќе мора да имате малку трпеливост P3D V4 прашања. Има добри шанси тоа да не се фиксира иако, па јас би се обидел да го замените мерачот во панелот конфигурација со еден од авионот кој работи (претпоставувајќи дека тоа е приближно иста големина).

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци # 766 by spilok

Сè работи сега по повторната инсталација. Изгледа дека експериментирањето со работи резултираше со неколку грешки. Повторната инсталација има се што е фиксирано, вклучувајќи го и алтиметарот.

Stan

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.150 секунди
јазици