јазици

На тема-icon прашање компатибилност со Windows 10

Повеќе
1 година 11 месеци # 344 by alainthomas21

компатибилен со Windows 10 е FSX?
Благодарам за вашиот одговор..
AT

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 11 месеци # 345 by JanneAir15

Да, таа работи на Windows 10. Јас сум, всушност, со користење на Windows FSX 10 и тоа функционира добро.


- JanneAir15


Мој компјутер: процесор: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Матични плочи: ASUS Prime X370 Pro | RAM: G Вештина Ripjaws V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Графичка картичка: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Складирање: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Сина HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | ОС: Windows 10

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 11 месеци # 346 by Gh0stRider203

Ако имате било какви прашања, овој сајт може да помогне. Мој пријател работи пареа издание и имаше некои проблеми.


fsxinsider.com/windows-10-fsx-steam-edition/


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 11 месеци - 1 година 11 месеци # 347 by Colonelwing

Gh0st ,,, имам едно прашање за вас ,,,
Имам верзија FSX Gold Edition на кутија од Microsoft бидејќи fiew години.

Јас сум со користење на таа верзија, бидејќи долго време на постар компјутер и сакате да добиете
на FSX во мојот нов high-end СМС само компјутер имам сега. Јас мислев да се ПАРЕА FSX верзија ,,,
но сакам да бидете сигурни befort правење пареа потег што ми FSX Gold Edition кутија верзија имам
нема да работи на Win 10 дека имам на мојот нов high-end нов компјутер Некој.

Помислив FSX GOLD Editon кутија верзија didnt работи повеќе, ако сакаме да имаме FSX Gold Edition на
нов компјутер Win 10.

На прашањето ,, може да јас се уште го користам мојот кутија FSX Gold Edition верзија на мојата нова Победа 10 high-end компјутер за многу
во годините што доаѓаат ,, или јас треба да се направи преминот на ПАРЕА верзија FSX?

Благодарам колега!

Последно уредување: 1 година 11 месеци од Colonelwing.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 11 месеци # 348 by Gh0stRider203

Искрено човек, јас не сум сигурен. Вашето злато верзија се уште треба да се работи од она што го прочитав овде

Јас сум уште работат на Windows 7 на мојот десктоп, сепак, и користење Gold Edition.

Colonelwing напиша: Gh0st ,,, имам едно прашање за вас ,,,
Имам верзија FSX Gold Edition на кутија од Microsoft бидејќи fiew години.

Јас сум со користење на таа верзија, бидејќи долго време на постар компјутер и сакате да добиете
на FSX во мојот нов high-end СМС само компјутер имам сега. Јас мислев да се ПАРЕА FSX верзија ,,,
но сакам да бидете сигурни befort правење пареа потег што ми FSX Gold Edition кутија верзија имам
нема да работи на Win 10 дека имам на мојот нов high-end нов компјутер Некој.

Помислив FSX GOLD Editon кутија верзија didnt работи повеќе, ако сакаме да имаме FSX Gold Edition на
нов компјутер Win 10.

На прашањето ,, може да јас се уште го користам мојот кутија FSX Gold Edition верзија на мојата нова Победа 10 high-end компјутер за многу
во годините што доаѓаат ,, или јас треба да се направи преминот на STAEM верзија FSX?

Благодарам колега!


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 11 месеци - 1 година 11 месеци # 349 by Colonelwing

Благодарение толку многу Gh0st!

Да, мислам дека уште ќе работи во ред ,, како што јас не го користите било кој онлајн во живо летање со мојата верзија и секогаш летаат офлајн.
Тоа не е за Addons како јас воопшто не ги користите во мојот FSX датотеки ,, Јас се вчита страната Addons авиони само да се обиде, а потоа исплакнете ги
од мојот компјутер или во zipfiles да остане таму додека не се чувствуваат како нив летање повторно во FSX SIM датотеките.

Мојата главна objectif е повторно да се вчита мојот PMDG B737NGX од мојот ДВД кутија верзија во посилна high-end компјутер имам сега Симулатори за употреба. Па претпоставувам дека сите што ќе работи во ред за мене, како што јас ги прочитав на во ПАРЕА ,, тие не го имаат направено толку многу промени и тоа нема да влијае на начинот на кој ми летаат на FSX за многу долгогодишен во иднина.

Сега сме во FSX SIM предмет на ,,, за мојот нов компјутер Win10 ,,, јас сум бил во потрага за голем HOTAS држи и гас
која работи во голема мера. Како мојот стар Logitech е се подготвува за се направи повеќе од ,, но не ми даде толку многу години на добар летање.

Можете ли да ми ги наведете некои HOTAS ќе се разгледа за да се користи за добра periode години без прашања или проблеми ,, Meen на QControl треба да се totaly големи или горниот крај.

Знам fiew на пазарот ,,, но би сакал да се слушне вашата страна од приказната за HOTAS ќе ми се укаже на.
Сите други народи да одговарате за тоа што ќе биде HOTAS јас би требало да изгледа за да се користи како PRO пилот.

Секое цената ,, doesnt важно за мене ...

Ви благодариме за споделување на вашата точка на гледање и искуства во тој HOTAS прашање ...

Последно уредување: 1 година 11 месеци од Colonelwing.
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 11 месеци # 350 by Gh0stRider203

само "онлајн" летечки јас навистина не е користење на софтвер на летот следење lol ако одите овде , Ќе видите мојот лет, и други, кои исто така се лета. KDFW - LFRG - KDFW е мојот нормален пат lol "плати" е прилично пристојно lol


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 11 месеци # 351 by Colonelwing

Мојот лет, и други, кои исто така се лета. KDFW - LFRG - KDFW е мојот нормален пат lol "плати" е прилично пристојно lol

На плати е пристојно еј ,,, lol
Како да се спомене, јас никогаш не се онлајн Летечкиот ,, своите сите нови за мене. Но, не е ново за мене од реалниот свет на летање ,, интерфејсот тој пат плаќаат добро ,, lol

Ви благодариме за споделување на ова со мене парат ,, Cheers!

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 11 месеци # 352 by Gh0stRider203

Colonelwing напиша: Мојот лет, и други, кои исто така се лета. KDFW - LFRG - KDFW е мојот нормален пат lol "плати" е прилично пристојно lol

На плати е пристојно еј ,,, lol
Како да се спомене, јас никогаш не се онлајн Летечкиот ,, своите сите нови за мене. Но, не е ново за мене од реалниот свет на летање ,, интерфејсот тој пат плаќаат добро ,, lol

Ви благодариме за споделување на ова со мене парат ,, Cheers!


Моите информации Соединетите Американски Држави е ако кликнете сметка, и не по математика, ќе видите јас сум правење на Соединетите Американски Држави некои пристојни пари. Јас секогаш се она што можам да направам како пилот, бидејќи јас имаат тенденција да го користат тоа за да им помогне на плати за птици, како и :) Сега, ако само јас се прават толку многу во РЛ lol


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 11 месеци # 356 by Colonelwing

Ви благодариме за споделување на своите линк!

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.311 секунди
јазици