јазици

На тема-icon прашање Само прашање

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 360 by Dariussssss

Ова треба да биде многу едноставно прашање ... или можеби не. Јас сум обожавател на „Ербас“, го признавам тоа. И од мојата прва средба со Симс на летање, тој производител на авиони ми беше омилен. Значи, во FGFS, FS2004 и сега во FSX, едвај има добар и сигурен авион на Ербас. Постојат авиони за плаќање плати, но јас едноставно не можам да си го дозволам.

Прашањето е ова: Што е со другите две сим-картички,X-Plane и P3D, дали има целосно работен бесплатен Airbus за некој од нив?

Главниот проблем што го имам со авионите „Ербас“, поточно Томас Рут АКНУМКС / 330 и ПА АКСНУМКС во FSX е дека на ПФД и недостасува една едноставна работа. Снимката за МСС не ги прикажува преголемите и тезгите, а авионите што самите не ги алармира. Никако да го летате правилно. Со месеци се обидувам да добијам помош за тоа, но никој, во целина FSX заедницата сака да ми помогне.

A320 мулти-животен пакет, достапен овде на Rikoooo е неверојатен, и сè што сакам е да префрлам некои работи, како PFD во споменатите авиони, или барем во TR A330. Прашав насекаде како да го сторам тоа ... и само го потрошив моето време.

Враќањето назад кон FGFS е мојата последна опција, но јас со задоволство ќе го сторам тоа ако нема друга опција.

Однапред ви благодариме.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 367 by Gh0stRider203

АКО тоа не го покажува, МО beЕ да бидете во можност да ја уредувате датотеката авиони.cfg за да го поправите тоа. Јас всушност морав да го сторам тоа со CLS DC-10-30F. Тие ви скратија за 4.5K галони гориво и ја намалија бруто-масата во голема мерка под она што беше.

неколку измени на датотеката за авиони.cfg и така требаше. сега можам да летам со летови со најголем дострел без проблем :)


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 369 by Dariussssss

Едноставно не го покажувате, а во датотеката cfg, брзината на штанд е тотално нереална ... 120 kts? Само погледнете некое видео за слетување на кокпитот на YT и ќе видите дека тоа е всушност помеѓу 155 и 160, па на 120 ... ќе завршите во вестите.

Willе го пробам тоа, сигурно.

Cheers

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 371 by Gh0stRider203

I'mе ја разгледам датотеката за cfg на My Dash-8 и проверете дали моронџијата е поставена како што треба, јас не добивам дури и ЗАВРШУВАМ до максимум опсегот на тој пијалок и тоа не помага точно воопшто.

Не можеме да имаме неограничено гориво кога летаме и горивото на среден воздух се намурчува.


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 372 by Dariussssss

Програмерите на авионите се s ... g нас .... :)

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци - Пред 2 години 7 месеци # 373 by Gh0stRider203

Среќно ме натера да се расправам со вас за оној LMAO

Да знам дека би било убаво ако луѓето ги прават овие авиони за лет Сим, тие всушност прават некои истражувања што треба да ги направат пред сè, знаете ???? >.>

Мислам дека ќе одам да изгорам неколку дупки на небото во Мах 2 во Конкорд. НЕ ПРОМИС Нема да збунам неколку кули по патот lol


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Последно уредување: 2 години пред 7 месеци од Gh0stRider203.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 386 by Dariussssss

Мислам дека, за оние развивачи, ќе биде доволно само да разговараат со пилотите во реалниот свет.

За моите проблеми со A340 PFD ... добро, лесно е да промените некои вредности во датотеката .cfg во авионите, но тоа не менува ништо. ПФД не покажува премногу преголеми и застој, па претпоставувам дека сум бил во право. Тоа треба да се смени некаде во VC или панелните датотеки и немам поим како да го сторам тоа.

Бев толку луд заради ова, што всушност инсталирав FGFS и A346 ... уште полошо разочарување, дури и не можам да ги започнам таму, па затоа назад FSX и да се бориме да го поправиме тој ПФД.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 387 by Colonelwing

Бев толку луд заради ова, што всушност инсталирав FGFS и A346 ... уште полошо разочарување, дури и не можам да ги започнам таму, па затоа назад FSX и да се бориме да го поправиме тој ПФД.


Даријус,,

додека се борите, моментот на разочарување,, постои позитивна работа за сето ова,, вие учите.
Не е секогаш лесно да се научи во овој живот, „се согласувам“, но на закуп се обидуваш напорно да го решиш проблемот,
и тоа е насока на трасата до успешен момент што доаѓа ...

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 389 by Dariussssss

Ај полковник, што е?

Па, не работејќи на тој начин со мене, барем не со Air Sims. Ако нешто не работи, оди директно во корпа за отпадоци. Не сакате да губите време и нерви на тоа.

Во реалниот живот, согласете се затоа што целиот мој живот е борба, но тоа е друга приказна, не за ова место.

Со почит

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 392 by Gh0stRider203

добро, сè што навистина треба да направите е да ја погледнете Википедија кога станува збор за информации за авиони, искрено ... барем за рекламирање.


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.237 секунди
јазици