јазици

На тема-icon прашање Проекти од страна на Дино Катанео

Повеќе
1 година 10 месеци - 1 година 10 месеци # 393 by Colonelwing

Добар ден Gentelmen,

За оние од вас (Брз двигател Џокеј; s) кои ја ценат борбени авиони во реалниот живот,
Тука е некој сум ја ставам доверба во многу години на движење да се реплицираат некои од
борци на реалниот живот САД Воена поседуваат во моментов ...


BOEING T-45C Goshawk

Grumman F-14D Tomcat

Локхид Мартин F-35 Молња II

Локхид S-3B VIKINGОва Gentelman име Дино Катанео е еден од најдобрите индивидуални таму е да се направи
вистинска работа во вистински летачки машини во Симулатори од денес БЕСПЛАТНО.

Обидете се тоа за промена и да го споделуваат.
Имаат голем ден Gentelmen превозникот стапица ...

полковникот


IndiaFoxtEcho Visual Симулации
http://indiafoxtecho.blogspot.ca/2016/04/t-45-goshawk-version-283.html

Лет симулација за проекти од страна на Дино Катанео. Тековни дом на Т-45C Goshawk на, F-14D Tomcat, S-3B Викинг и проекти Ф-35 Молња II за Flight Simulator X: Забрзување и Prepar3D v3.0. Исто така: мислења, препораки и заклучоци за рекреативни лет симулација и лет игри.

Последно уредување: 1 година 10 месеци од Colonelwing.
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 10 месеци # 395 by superskullmaster

Полесно мене и него разговаравме и назад за некои промени што ги направив на Ф-35 за поголема реалистичност. квалитет Payware сигурно.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 10 месеци - 1 година 10 месеци # 402 by Colonelwing

Добар ден superskullmaster ,,,

Секогаш да уживате во 35B VTOL за ноќно слетување на оператор за мојот дневник ...
https://www.youtube.com/watch?v=ZD-J1KksHUQ

Cheers Мате!

Последно уредување: 1 година 10 месеци од Colonelwing.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 10 месеци # 410 by Gh0stRider203

Неговата љубов Мачор :)


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 10 месеци # 414 by Colonelwing

Јас have'nt провери вози на Том ,,
но ако е како на F35 и T45 ,, тие се добро направено за сигурен.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 10 месеци # 422 by Gh0stRider203

Само борец некогаш сум навистина беше пренесен Мачор lol


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 10 месеци # 425 by Colonelwing

Дали имате било какви замки превозникот искуства ... Само бара ...

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 10 месеци # 427 by Gh0stRider203

Тоа е подолго време, lol Јас сум исклучително конкурентен, па јас немам многу време за ништо надвор од комерцијални lol

prntscr.com/eiu63g


Исто така не помага Јас веќе не имаат стап и гас. Јас се користи тастатурата за повеќето сè. Јас такси полетува и земјиште со помош на контролор стил Playstation кој доби USB конектор lol


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 10 месеци # 430 by Colonelwing

Тоа е начин ,,, додека вие уживате на тој начин да се направи ,, Тоа е добра работа!

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.151 секунди
јазици