јазици

На тема-icon прашање DCS серијата со дигитално борба против симулатор СВЕТОТ

Повеќе
Пред 2 години 6 месеци - Пред 2 години 6 месеци # 411 by Colonelwing

DCS СЕРИЈА
ДИГИТАЛЕН борба против симулатор СВЕТОТ
https://www.digitalcombatsimulator.com/en/index.php

Светот за дигитални борбени симулатори (DCS World) е дигитално бојно поле со слободен за играње, фокусирајќи се на симулацијата на воените авиони. Тоа вклучува БЕСПЛАТНИ TF-51D и авион за напад на Су-25T.

DCS World 2 бара DCS: теренски модул за тестирање и обука на Невада (NTTR), кој го вклучува најголемиот континуиран воздушен и заземјен простор достапен за мирните воени операции во слободниот свет. Земјиштето на НТТР вклучува симулирани системи за воздушна одбрана, се лажат воздухопловните бази и неколку целни групи. На NTTR исто така се користи за нуклеарни тестирања. Денес, таа е дом на ЦРВЕНАТА ЛАГА и други воени вежби кои вклучуваат земји од целиот свет. Картата на НТТР за DCS World 2 вклучува Нелис АФБ, Крек АФБ, Меѓународниот аеродром Маккаран и злогласниот езерски Едгар Ајк (област 51). Оваа карта исто така го вклучува градот Лас Вегас, Меѓународниот аеродром Маккаран и Бракот Хувер.


Видете ги сите во Нелис АФБ за операција Црвено знаме господа!
https://www.youtube.com/watch?v=8AUubFZs988

полковникот


M-2000C
https://www.youtube.com/watch?v=o1SFiDa-4a0

M-2000C е мулти-улога, француски дизајниран 4th генерациски борец. Тој беше дизајниран во 1970 како лесен борец и изграден е повеќе од 600 M-2000C авиони. M-2000C е борец со еден мотор, со ниско поставена делта крило без хоризонтална опашка. Има одлична способност за маневрирање со оглед на нејзината релаксирана стабилност и систем за контрола на летање со летање по жица. M-2000C исто така вклучува и повеќе-радијален RDI радар кој е способен за следење и ангажирање на цели вон визуелните опсези. Во прилог на ангажирање други авиони со топ и проектили, M-2000C, исто така, може да ангажира копнени цели со топ, ракети и бомби. M-2000C е совршено погоден за боиштата на DCS World!


F-5E Тигар II
https://www.youtube.com/watch?v=vwCGXn3uR3A

F-5E беше развиен од Корпорацијата Нортроп во почетокот на 1970. Светлината тактички борец е надградена верзија базирана на претходни F-5A случувања. Борбената улога на Ф-ХНУМКС ги опфаќа супериорноста на воздухот, помошта за земјата и копнениот напад. Со оглед на својата флексибилност на мисијата, лесното работење и ниската цена, Тигар II има и продолжува да служи на воздушните сили ширум светот.

F-5E е вооружен со два 20-мм M39-A3 топови со 280 круга за секој топ. Топовите се наоѓаат во делот за носот, напред од пилотската кабина. Посебни дефлектори се користат за да се избегнат условите на штандот на компресорот предизвикан од ингестија на топол гас како би-производ на работа на M-39-A3. Секој топови е способен да пука со брзина од 1500 до 1700 круга во минута.

Секој крило вклучува вграден пруга способен за отпуштање на AIM-9 инфрацрвени ракети.

Пет тврди поени (еден централен пилон и четири столбови) им овозможуваат на авионот да носи различни видови оружје од воздух до земја (бомби, кластерска муниција и ракети) 6,400 фунти (околу 3000 kg). Покрај тоа, може да се приложи и муниција за осветлување и карго контејнери. За да се зголеми траењето и опсегот на летање, надворешните резервоари за гориво може да се прицврстат на три тврди поенти (централен пилон и два внатрешни пилони). Маневрирањето и брзината може да се максимизираат во борбата со отфрлање на сите надворешни продавници.


F-15 орел | На граница
https://www.youtube.com/watch?v=hk8rRxqZliQ

F-15 често е означен како најголем американски борбен авион од 1970 до почетокот на 21st век. F-15C е чист борец со извонредни перформанси и постигна над победите на 100 воздух-воздух, без претрпено никакви потврдени загуби. На DCS огнени карпи F-15C вклучува професионално ниво летот модел, детален 6 степени на слобода способен кокпит, високо точни надворешен модел и звуци.

Како наслов на DCS Flaming Cliffs, F-15C се фокусира на лесна употреба без комплицирана интеракција во кокпитот, значително намалувајќи ја кривата на учење. Како таква, F-15C има команди со тастатура и џојстик, со фокус на повеќето критични за системите за кокпит.


A-10C: 16-2 црвено знаме
https://www.youtube.com/watch?v=3CLfKDR16c0

DCS: A-10C Warthog е компјутерска симулација на американскиот премиер Затворен воздушен напад. Ова е втор авион во серијата DCS, по DCS: Black Shark, и го подига барот уште повисоко во серијата DCS. Warthog ја носи најреалната компјутерска симулација на модерен мотор со фиксни крила во врска со динамиката на летот, авиониката, сензорите и системите за оружје.

Последно уредување: 2 години пред 6 месеци од Colonelwing.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.145 секунди
јазици