јазици

На тема-icon прашање РЕПЕР SIMS сокол BMS 4.33

Повеќе
Пред 2 години 6 месеци - Пред 2 години 6 месеци # 412 by Colonelwing

Вие не може да се добие подобро од тоа како и за реална гледна точка на оваа FALCON Ф-16 VIPER ќе ви обезбедува.
APPROAVED од возачите VIPER FALCON Ф-16 џокеј е од USAF да биде како реален што тоа може да биде во
вистински VIPER светот седиште.

Alote на прирачници за читање ќе бидат потребни за да летаат на BMS VIPER Ф-16 да се разбере сите системот ,, па да се советува!

Ова е вистинска работа ,, не е само игра ,, па ако ви се за тоа ,, ќе видите таму Gentelmen!

полковникот


Falcon Ф-16 4.33 VIPER BMS

Добредојдовте да се репер SIMS

https://www.bmsforum.org/forum/content.php?s=edfb0966bcc6a9ab7e94c82e2fd63c16


BMS 4.33 приколка

BMS 4.33 Трејлер кој многу од новите функции 4.33.
https://www.youtube.com/watch?v=QcMOOOulhME


Falcon BMS 4.33U3 - Инсталирајте за борба против Подготвен во 1.67 часа (туториал)
Ова видео не е дизајниран да биде на крајот сите да бидат сите, но основните видео објаснувајќи мнозинство од функции поврзани со сокол BMS и да сте подготвени за својата прва кампања на сокол BMS.
https://www.youtube.com/watch?v=EvWwHwhz7zA


Falcon BMS 4.32 - Инсталирајте за борба против Подготвен во 1 час (туториал)
Ова е многу брзо видео туториал кој треба да ве научи на сè што треба да знаете за да започнете со сокол BMS 4.32. Различни туториал делови се времето печат подолу, ако треба да повикување на одреден дел брзо.
https://www.youtube.com/watch?v=uU3pmXvnc0k

Последно уредување: 2 години пред 6 месеци од Colonelwing.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 6 месеци - Пред 2 години 6 месеци # 420 by Colonelwing

Добар ден Gentelmen ,,,

За оние од вас нови службеници, кои имаат желба да се направи тоа на одборот на VIPER Ф-16 FALCON и не го знам
од каде да почнам ,, тука е нешто за вас да го гризне или на лизинг да се разгледа.

Ја искористам оваа можност како понуда да стане еден од USAF борбен пилот офицер (виртуелен) кои ги завршат и постигната
нивните Ф-16 обука класа со успешни резултати и да се учат и се обучуваат со некои од најголемите оние кои летаат на VIPER денес.

Ќе се видиме таму на вашиот ШЕСТ ,,, Gentelmen!

полковникот


Што е Академијата за обука на сокол салон?

Овој "академија" е основана од страна на MaxWaldorf и Мевосек. Идејата е едноставна: да се има една група на сокол BMS потврди пилоти да им помогне на новите дојденци и пилоти во потрага по подобри Ф-16 разбирање.

Предавачите имаат само за цел, да ви помогнеме во совладувањето на Ф-16 (F16C Забрани 50 52 или најчесто).

улога инструктор е ограничен иако:

Инструктори ќе ви помогне да се провери вашето знаење.
Ќе ви биде побарано да ги видиш / обука на часови пред распоредот за обука ...
Сега да се разберат основите на нашата обука сокол BMS, дозволете ни да ви даде повеќе детали.


Јас сум за учење и сакаат помош на инструктор?

Како да го запишам?

Учење сокол BMS не е лесно тоа бара многу посветеност да се успее во мисијата. Очигледно има некои предуслови, студентот мора да се во согласност со пред запишување:

Студентот мора да имаат HOTAS + TrackIR (или еквивалентен уред)
Да биде над 18 години

Falcon BMS (последната стабилна верзија) мора да биде инсталиран и целосно конфигуриран
Регистрирај се на сметка на овој веб-сајт
Испраќање на мотивационо писмо за студентска програма во форум посветен секција
Твојот профил ќе бидат разгледани од страна на нашиот тим на вработени и одлука ќе бидат доставени до вас. Како што ние сме ограничен број на инструктори, ние не може да трае повеќе од неколку студенти по Инструктори, па местата се ограничени ...

PS: Овие барања се за не заедница "Академија" "Фалкон салон"


Што ќе се бара од студентите?

Постојат некои обврски и да бараме од нашите студенти:

обука распоред однос
одлука во однос инструктор (освен ако не се докаже спротивното)
Работат надвор од часови за да се асимилираат и да се подготви следната лекција.
Стани сокол салон инструктор себе откако ќе се квалификувани ...
Во суштина, оваа заедница може да функционира само ако времето го поминуваат со вас ќе биде вратено од вас на други нови членови. Јасно е дека не побара од вас да биде совршен, но во врска со обуката што го зеде, ќе има нешто што може да се научи на нови дојденци.

Оваа последна обврска (N ° 4) е клучна, оваа заедница не може да работи без неа ...
Се земе дека во предвид пред да се применуваат!


Што ќе научат?

Па, да бидам искрен, ние не ќе ги покрие сите аспекти од животот на сокол пилот, но сметаме дека ќе научат доволно за да биде ефикасен мисија ...

Проверете ја нашата "програма за обука училиште" страница сокол BMS и ќе видите содржината на секоја лекција.
Секоја лекција на оваа веб страница ќе се состои од упатство за да се подготват теоријата зад себе.
Запомнете: Ние сме тука за да се провери вашето знаење и да го надополнува, но ако нема работа од ваша страна, вие не ќе се оствари ...

На крајот од секоја лекција, инструкторот ќе ги објави debrief на форуми за да ви даде следење на вашиот напредок, предности и слабости.


Она што го прави мојот инструктор легитимно да ме научи?

Па искрено, ништо ... Ние не бараме од нашите инструктори да се оди преку и да се провери нашата обука, така што тие се разбере структурата и барање зад часови и курсеви.

Единствено нешто што можам да кажам е дека инструктор ќе им даде на неговите лични време за вас и бесплатно помогне !!! Само за тоа, тоа е доволно веќе!

Запомнете, ова е симулатор и страст. Ние не ќе се направи вистински борбени пилоти од тебе ... (ако правиме, тогаш Ве молиме да ни ги покани да лета со вас !!!)


Мислам дека имаат вештини, како можам да стане инструктор?

Па, тоа е лесно! контактирајте MaxWaldorf или Мевосек преку каналот на раздор и ние ќе се оцени ако се компатибилни со нашите обуки дух.

Ако веќе помина низ нашето училиште лет тогаш персонал ќе ви даде способност да учат некои курсеви (во зависност од вашето ниво).

Некои од нив ќе мислите дека е тежок избор, но ние сакаме да се кандидира од страна на нашиот углед, и нудат квалитет на луѓето, навистина ќе побара истото од луѓето ни се придружите!

Значи, ако мислите дека ви се заинтересирани, па ќе одиме напред! Вие сте само еден чекор подалеку од светот на забава и пријателство!


Сега, ако мислите дека имате она што е потребно за работа ,,
Следете го линкот подолу и добредојде на бродот и Среќно Gentelmen!Добредојдовте на сокол салон!
https://www.falcon-lounge.com/

Почитувани гледачот, Добредојдовте во "Фалкон салон"! Нашата заедница е базиран на сокол BMS simulator.You ќе биде во можност да разговарате со други корисници од целиот свет, да ги открие нови хоризонти, да научат нови работи (преку Академијата или не), и што е најважно: да уживаат летање на Ф-16 Ве молиме приклучат нас во моментов и да потрошат некои добро време со други виртуелни pilots.Hope дека ќе се видиме наскоро на нашите веб-сајт или раздор канал ...

Последно уредување: 2 години пред 6 месеци од Colonelwing.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.528 секунди
јазици