јазици

На тема-icon прашање Некој знае добар Времето addon за P3D?

Повеќе
2 години 1 месец # 17 by andhar

Здраво,
Некој знае што е добро време addon за Prepar3D ??

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 3 недели # 82 by Gh0stRider203

Имам P3D, но мојот систем се чини дека не им се допаѓа .....

Едно нешто што го најдов навистина добро, и вреди секој цент, е REX.
www.rexsimulations.com/

Додека јас никогаш не сум го користи, го имам слушнато добри работи за FSRealWX. (И тоа е бесплатно, што се разбира го правам се допаѓа)
www.fsrealwx.net/

И двете се компатибилни P3D :)


Се надевам дека ова ви помага! :)


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 10 месеци # 509 by flightas1

FSrealWX работи парична казна. :)

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.221 секунди
јазици