јазици

На тема-icon прашање CLS DC-10-30F repaint

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 431 by Gh0stRider203

Секој случајно подготвени да се направи repaint за мене, за CLS DC-10? Тоа е многу едноставен repaint, но јас навистина не се чувствувам како Месинг со тоа, искрено. Сум спроведен шут за тоа како треба да изгледа, како и слика со decals 2 на неа.

Ако некој е wiling да го направите ова во голема мера ќе го ценат :)

на painkit е достапна тука: www.commerciallevel.com/misc/DC10/DC10_paintkit.zip
Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Прилози:

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 432 by Dariussssss

Јас направив веројатно 100 repaints за FlightGear лет сим, но FSX Познати се надвор од мојата лига. Тоа навистина изгледа добро.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 436 by Colonelwing

Дека некој има способност да ја заврши работата ,,, голем договор велам!

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 437 by Gh0stRider203

Она што јас испратени беше само на целото тело, кој е по едно парче торта ... но има многу повеќе да се од тоа.

Со полно тело кое ги има сите различни слоеви во ПСД (кој е само ПСД во комплетот).

тоа е она што на папката изгледа кога ќе ја отпакувате ... lol prnt.sc/ej7rar

Јас не се доби трпение повторно да се направи на парчиња трупот lol


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 1.391 секунди
јазици