јазици

На тема-icon прашање Не може да промените радио (NAV1) на Ер Франс Ербас 380

Повеќе
2 години 1 месец # 442 by spilok

Пробав се, но не може да го промени радио (NAV1) фреквенција на Ер Франс Ербас 380. Ми се допаѓа авионот, но тоа е бескорисна за мене, ако не може да го промени радиофреквенциите.

Што е тајната? Ве молиме помогнете.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
2 години 1 месец # 443 by Dariussssss

Исто тука ... всушност, сите Па A380s имаат тој проблем.

Можеби, ако постои начин да го замени тој радио или што и да е, со еден од Боинг, кој ќе им помогне, но не мислам дека тоа е можно. Се сеќавам, во FS2004 што е можно.

Поглед.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
2 години 1 месец # 444 by Dariussssss

Јас бев во можност да го поправам. Сите што ви треба е вашиот стандарден A321.

Оди на A321,
отворен панел папка,
барате и да се отвори panel.cfg датотека,
копија на овие линии:

[Window01]
size_mm = 246,296
положба = 8
во неговиот = 0
BACKGROUND_COLOR = 16,16,16
ident = RADIO_STACK_PANEL

gauge00 = Airbus_A321! popup_radio, 0, 0


(Исто обоени оние), не копија од тоа Window01, тоа може да ја зафркнам вашиот A380 панел.

Одете на вашиот A380,
Панел папка,
Panel.cfg отворена датотека,
барате и да ја замени сите линии во радио.

Тестирани неколку минути на движење, и направи една убава слетување.

Cheers

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: spilok, Gh0stRider203, geniousabhishe1

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
2 години 1 месец # 445 by Gh0stRider203

Вие не мора да има добивано и меморандум тие испрати ....

Радија на Ербас се изборен функција. Kinda како наочници на BMW ;)


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
2 години 1 месец # 446 by Dariussssss

: Lol: : Lol:

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.207 секунди
јазици