јазици

На тема-icon прашање Ниту еден од инсталиран сценографијата mods се појавуваат во FSX и P3D

Повеќе
1 година 10 месеци - 1 година 10 месеци # 450 by StargateMax

Тоа е чудно што никој друг не разговаравме за тоа уште.

Имам инсталирано неколку глетка додатоци Јас ја преземале од овој сајт, наводно за една или FSX и Prepar3D. Ниту еден од сценарија се појави во игра (а) она. Авионот Add-ons работи во ред, но јас не сум толку заинтересирани за нив.

Јас, исто така ја преземале оваа Хаваи глетка, речиси 7 GB, а Kauai премногу. Се што гледам во игра е стандардно crappy пејзаж исто како порано.

Што може да биде проблемот?

Последно уредување: 1 година 10 месеци од StargateMax.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 10 месеци # 451 by Dariussssss

Прво на сите, мислам дека е учтиво да се поздрави.

Второ, не го прават ми да ве предупреди.

Трето, повеќе информации.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 10 месеци # 452 by StargateMax

1) Здраво (за жал)
2) Тука морам да кажам: Прочитајте 4 подолу.
4) Добро, јас си заминувам, не се грижи со мене, се чини дека ние ја сметаат едни со други груб.
5) Bye.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 10 месеци # 453 by Gh0stRider203

StargateMax напиша:
Имам инсталирано неколку глетка додатоци Јас ја преземале од овој сајт, наводно за една или FSX и Prepar3D. Ниту еден од сценарија се појави во игра (а) она. Авионот Add-ons работи во ред, но јас не сум толку заинтересирани за нив.

Јас, исто така ја преземале оваа Хаваи глетка, речиси 7 GB, а Kauai премногу. Се што гледам во игра е стандардно crappy пејзаж исто како порано.

Што може да биде проблемот?


Мислам дека знам оној Hawai'i ќе се зборува за. Иако тоа може да се инсталира Можеби ќе треба да го додадете во игра, рачно. Не се сосема сигурни зошто е тоа, но понекогаш тоа е случај.

Ако не сте сигурни за тоа како да го направите тоа lemme знам и можам да ти помогне со тоа :)


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 10 месеци - 1 година 10 месеци # 454 by Dariussssss

Да го сториме тоа вака ...

Прво, ќе треба да ми каже некои работи ...
Дали ви се инсталирате правилно?
Дали ќе се активира на сценографијата во вашиот FSX?
Кои сценографијата пакети се обидувате да се инсталира?

Имав многу на сценографијата се симне од тука, и сето тоа е работа, ако го направи тоа право.

Последно уредување: 1 година 10 месеци од Dariussssss.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 10 месеци # 457 by StargateMax

Да почнеме нов, се чувствува многу подобро на тој начин. :) Жал ми е за погоре.

Јас инсталирав дека големите Хаваи photoreal вол-1 2 3-пакет, Kauai, Mt. Еверест, Фиџи, Балеарските острови v2.
Монтери рече дека тие ќе бидат автоматски се инсталира и се претпоставува дека тие ќе се појават во библиотеката на сценографијата.
Не видов ништо ново во библиотека Сценографијата (и игри).

Потоа го гледав во сценографијата папката Адон (и игри), и немаше ништо имав инсталирано. Јас исто така мислев дека тие да се инсталира поединечно, но јас бев во можност да ги лоцираат, со цел да ги додадете рачно.

Ажурирате:
Додека го пишувам овој одговор тука јас одеднаш добив една сијалица момент. Гледав во сценографијата (не "Addon") папка и дошле далеку долу, и ги најде таму! И да ги додавате во библиотеката на сценографијата од таму не функционира.

Мислам дека тоа доби решени. Ви благодариме за толерирање на мојот став, јас бев навистина вознемирени по 2 денови од Месинг со него.

Се надевам дека овој пост им помага на некој друг кој може да се соочи со истиот проблем што го направив.
Ви благодарам на сите!

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 10 месеци # 464 by Dariussssss

Тоа е подобро. :)

Имав истото happening.Don't знам зошто, но монтери се прават некои работи лошо во ред. Еден соодветно ажурирање е навистина потребно.

Убаво е да се види дека тоа е работа. Па сега го доби за следниот пат кога нешто не функционира., Да ни кажете колку што е можно, дека ќе им помогне на сите нас да се реши проблемот.

Со почит

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.365 секунди
јазици