јазици

На тема-icon прашање Вирусот откриен во Сардинија дел 3 сценографијата FSX

Повеќе
1 година 11 месеци # 460 by bacco

Здраво,

Јас само имаше exe отстранети од мојот AVG. Изгледа дека вирус или нешто слично е во внатрешноста на инсталерот.

Молам контактирајте го авторот, а можеби и да се избегне понатамошно преземања до фиксна

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 11 месеци # 461 by Growler37

Не грижете се, можете да бидете сигурни дека тоа е само лажно позитивни откривање од страна на анти-вирусен софтвер. Avast мојот анти-вирус, го прави токму истото. Поради некоја причина скенери не се задоволни со .exe инсталационата датотека што е предвидено во папка на сценографијата. Сум забележал ова се случува доста често со Avast, бидејќи тие обновено на софтверот пред неколку месеци. На софтвер сега е премногу чувствителни, со многу датотеки, кои се сосема безопасни! Се сомневам иста проблематично прашање со AVG.

Како и да е се надевам дека ќе се увери. Вие едноставно треба да го исклучите вашиот живо скенирање AVG за 10 минути или така, радосно да ја завршите инсталацијата. На Сардинија сценографијата многу добра, IMHO добро вреди додавање на вашата SIM. Се најдобро.

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: rikoooo, slvooor

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.174 секунди
јазици