јазици

На тема-icon Важно Авионите не го погодуваат наклонот на плочката.

Повеќе
Пред 2 години 6 месеци # 479 by geniousabhishe1

Всушност, преземав 737 164 живо основно пакување и основно пакување B787 и кога летам, дознавам дека не се фаќа по падината на едрилицата. Автоматски се реди со пистата, но не го заробува наклонот на плочката.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 6 месеци # 482 by Gh0stRider203

Добро утро (добро добро технички попладнево во Тексас).

Имам тенденција да летам на B747-400LCF поголемиот дел од времето и го забележав тоа исто така и со НАЈНОВИ НА Мојот авион. Не сум сигурен зошто тоа е искрено. Имам тенденција да бидам прилично добар за „летање на топката“ рачно, но да бидам искрен ... Не би му верувал на компјутер да го стори тоа за мене lol Знам дека ух QW757 ќе го стори тоа, но искрено ме прави нервозна lol


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 5 месеци # 497 by Tonny0909

Бидете сигурни дека кога ќе ставите „Пристап“, ќе го оневозможите „АЛТ ХЛД“

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203, JanneAir15

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 5 месеци # 500 by JanneAir15

Аа ... сега знам зошто имав проблеми со Проектот Airbus A380. Ви благодарам многу што помогнавте повторно Tonny0909! : Навиваат:


-JanneAir15


Мој компјутер: процесор: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Матични плочи: ASUS Prime X370 Pro | RAM: G Вештина Ripjaws V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Графичка картичка: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Складирање: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Сина HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | ОС: Windows 10

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 5 месеци # 518 by geniousabhishe1

Ви благодариме за предлогот, но моите проблеми исчезнаа кога инсталирав sp2 на мојот систем.

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 5 месеци # 519 by ВилијамБ

Јас го имав овој проблем претходно и најдобриот начин да се справам со тоа е или да се поставам на локализаторот порано и на иста висина или на исто растојание од пистата, но пониско во надморска височина. Исто така, она што може да помогне е ако веднаш штом се воспостави на пристапот за кликнување на ILS Држете. пробајте ги овие и ако тие не го сторат трик-часовникот на YouTube или на некое друго место. Повеќето локализатори се на околу 2000-2500ft како најдобро место да бидат. Дајте им пред сите.
Со почит
ќе

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.298 секунди
јазици