јазици

На тема-icon прашање Како да се направи ILS слетување во FSX со PA380

Повеќе
1 година 11 месеци # 480 by JanneAir15

Здраво! Па јас би сакал да знам како да се направи ILS слетување во FSX со проектот Ербас A380. Јас веќе знам како да се направи ILS слетување во други авиони туку затоа пилотската кабина на проектот Ербас е малку поинаква, јас не сум толку сигурен. Јас се обидов да се направи ILS слетување со тој авион, но тоа не вродија со плод. Патем јас бев во виртуелниот пилотската кабина. Дали постојат различни копчиња? И авионот е Ер Франс A380 VC од овој сајт. Ве молам да ми помогне со тоа.


-JanneAir15


Мој компјутер: процесор: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Матични плочи: ASUS Prime X370 Pro | RAM: G Вештина Ripjaws V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Графичка картичка: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Складирање: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Сина HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | ОС: Windows 10

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 11 месеци # 483 by Gh0stRider203

Готово, јас повеќе #FlyBoeing овие денови (DC-10 и Конкорд се двете главни исклучоци lol), но знам дека треба да го бирате во Freq ILS во Nav1, а потоа да се промени од GPS да Nav (Јас обично имаат топла клучот за тоа, во мојот случај CTRL SHIFT N). Јас не сум запознаен со Ербас, но знам дека на 747 (што е она што најмногу се лета оти тоа го прави повеќето $), исто така ќе треба да изберете апликација (пристап) да се добие тоа да се заклучи на интегрираниот библиотечен систем. Тоа нема да заклучите за да падина планирам, па морам да го направите тоа рачно, но тоа е само прашање на прилагодување на брзината на зелено.

Се надевам дека ова ви помага! СО СРЕЌА!


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.438 секунди
јазици