јазици

На тема-icon прашање Не може да преземе ништо

Повеќе
1 година 9 месеци # 488 by Penzoil3

Регистрирани, сите преземања време надвор. Слободен downloads- сите време надвор. Не сум бил во можност да ја преземете нешто за месеци!
Ова е Bleeping смешно!

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 489 by Dariussssss

За колку време имаш тој проблем?

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 490 by Dariussssss

Дали имате било какви скрипта блокирање нешто инсталиран во вашиот прелистувач?
Проверете ја вашата интернет конекција, тоа може да биде премногу бавен за ова.

Можам да преземете нешто без било каков проблем, па претпоставувам дека ова прашање е на ваша страна.

Обидете се да ни даде повеќе информации.

Со почит

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 491 by Penzoil3

Како што реков за неколку месеци. Јас attemptede да контактирате RIKOOOO пред тоа, сите што го добив беше Навистина нашите сервери се во ред. Сè што пати од пред да може да се добие бесплатно преземање или член преземања и двете.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци - 1 година 9 месеци # 492 by rikoooo

Здраво,

Во нашата ЧПП што објаснивме дека нашите активности се дадени од пристаништето 8080 80 наместо порта. Значи, simpliest начин да дознаете дали вашата порта 8080 е уште подобро блокиран од страна на вашиот огнен ѕид е да се обиде да ја преземете нешто од Simviation.com, зошто? Бидејќи simviation користат истата порта за нивните преземања, па ако тоа не функционира со simviation и Rikoooo тогаш тоа е 100% сигурни, вашиот огнен ѕид блокирање на порта 8080. Мора да ја отворите порта 8080 TCP / UDP со додавање на владеење во вашиот заштитен ѕид.

Потоа секој преземање ќе работат на нашата веб страница, па дури и во многу други веб-сајтови.

среќен лет


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме
Последно уредување: 1 година 9 месеци од rikoooo.
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 6 месеци # 700 by Penzoil3

Ако некој друг го пријави овој проблем, кажете им да ги ресетираат поставките на модемниот ѕид на стандардно. Мојот проблем беше само нанесен.
благодарение
Тужи

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.144 секунди
јазици