јазици

На тема-icon прашање Prepar3D помогне

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 19 by Dariussssss

Ако имате проблеми, грешки или ако имате некои прашања во врска со Prepar3D Симулатор, објавете го тука. Исто така кажете ни за поправки и решенија за разни проблеми и грешки во овој симулатор.

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 64 by lmaselli

Здраво!
Прво на сите Сакам да ви честитам за големото дело што го правите.
Пред неколку дена почнав да користам "P3D V3.4 ". Првото инсталирано сценарио беше" Балеарскиот остров "и забележав проблем на височина на земјиштето во ЛЕМХ и проблемот со локацијата во ЛЕСЛ.
Поздрав!

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 65 by Dariussssss

Здраво и добредојде на нашиот форум.

Ние ќе се потрудиме да ви помогне на ова прашање. Тоа сценографијата, тоа е симнат форма тука или некаде на друго место?

Со почит

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 67 by lmaselli

Тоа беше симнат од оваа страница. Балеарските островот V2.

Поглед.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 77 by quietflyerBob

Здраво,

многу комплименти за вашата работа, тоа е многу добра алатка за нас! Имам проблем со некои додатоци, на пр. Пакет Airbus A300 Multi livery; Јас сум инсталиран во мојот директориум на Microsoft Fs, и работи многу добро. Сега, сакав да го инсталирам истиот пакет внатре P3D кој се наоѓа во истите програмски датотеки (x86) исто така, но автоинсталирот does not дозволи да одберете P3D. Како и да е, јас инсталирав многу други пакети од Rikooo во двата Sims; што е проблемот? Ви благодариме за вашата помош


Прилози:

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 81 by Dariussssss

Здраво и добредојде.

Имав овој авионски пакет во FSX и тоа беше доста добро.

Не сум запознаен со техничкиот дел од P3D но, можно е дека имате некаков конфликт со овие два сима. Гледам на сликите кои ви дадовте дека сте ги инсталирале и на истото место ... не е лошо да ги инсталирате на различни хард дискови, ако можете да го направите тоа на тој начин.

Со почит

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 1.698 секунди
јазици