јазици

На тема-icon Важно Дали ова контролорите на летање компатибилни?

Повеќе
1 година 11 месеци # 504 by JanneAir15

Здраво! Па решив да се купи џојстик, кормило педалите за гас и на менувачот. Те молам кажи ми се овие контролори компатибилни? И ако не, тогаш кажете што е проблемот и може да ви предложи нешто слично тогаш? Се разбира можете да предложи нешто други контролори, дури и ако тие се компатибилни но за ваша информација би сакале да го имаат овој сет под 300 € и мора да ги содржи сите три: џојстик, кормило педалите за гас и на менувачот.

Еве контролорите:

- Thrustmaster T16000M џојстик
- Logitech Saitek Pro лет кормилото Педали
- Logitech Saitek Pro лет пригушување квадрант


Со почит
-JanneAir15


Мој компјутер: процесор: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Матични плочи: ASUS Prime X370 Pro | RAM: G Вештина Ripjaws V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Графичка картичка: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Складирање: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Сина HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | ОС: Windows 10

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 11 месеци # 505 by Gh0stRider203

Сигурен сум дека тие се компатибилни, но ако навистина сакате добра поставеност, да добијат Saitek X55. Тоа нешто е само еп. За жал, тоа е надвор од мојата цена опсег (само за нешто што е надвор од мојата цена опсег во моментов, за жал, воздивнува ~ ~)


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 11 месеци # 506 by JanneAir15

Добро. Но, мислам дека сите тие се компатибилни затоа што ќе одам да се купи Logitech Extreme 3D Про џојстик а потоа и сите од нив се Logitech што е полесно, тогаш и тие се со поголема веројатност компатибилни.


Мој компјутер: процесор: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Матични плочи: ASUS Prime X370 Pro | RAM: G Вештина Ripjaws V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Графичка картичка: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Складирање: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Сина HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | ОС: Windows 10

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 11 месеци # 507 by Gh0stRider203

Јас се користат да се користи Saitek x45, но ако имав пари ... Јас тоа ќе го добиете X55 во срцето. Ќе едвај дури и треба да се користи тастатурата за време на летот, освен можеби да разговара со АТС.
Стап, гас и кормило (на задната страна на гасот) и ќе треба да се користи до 1 USB порта само :)


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 11 месеци # 510 by JanneAir15

Ница подесување, но ми се допаѓа тоа кормило е контролирана од страна на педалите, па ќе одам со овие:

-Logitech Екстремни 3D Про џојстик
- Logitech Saitek Pro лет кормилото Педали
- Logitech Saitek Pro лет пригушување квадрант

Ви благодариме за помош иако!

Со почит
-JanneAir15


Мој компјутер: процесор: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Матични плочи: ASUS Prime X370 Pro | RAM: G Вештина Ripjaws V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Графичка картичка: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Складирање: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Сина HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | ОС: Windows 10

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.256 секунди
јазици