јазици

На тема-icon прашање GPS навигација е далеку - освежено

Повеќе
1 година 9 месеци - 1 година 7 месеци # 521 by Gh0stRider203

Сум забележал тоа го прави ова малку почесто во последно време. Никогаш не го сторил тоа пред 2017 ......

Може да се види на патеката Јас сум требало да се донесе, а потоа само на север од него, ми пат во DFW, а потоа тековната ми пат да LFRG, северно од тоа.

Јас сум во загуба за тоа зошто го прави тоа. Понекогаш тоа ќе летаат на соодветна песна и назад неколку пати совршено, а потоа има пати тоа е како бе! Не го прават тоа .....

Мојата слетување на DFW беше во близина на совршен. право на точка, и стапка на слегувањето на -.37 ft / сек во тачдаун (оди напред .... биде љубоморен lol)




Секој ли нешто?


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Последно уредување: 1 година 7 месеци од Gh0stRider203.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 524 by Dariussssss

Па, можете збркана нешто.

Дали нескопосник ништо во однос на трасата, по тргнеме? Јас ѓ сте направиле, FSX ќе се плеткаш целиот план на летот, и доста често се врати на авион за прв пат точка. Или, пак, се префрлат на HDG владата наместо на GPS / FMC. Тоа е зошто јас се провери и убаво провери пат за да бидете сигурни дека нема грешки или некои луди врти или нешто слично на тоа.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 526 by Gh0stRider203

lol бе. Јас не се промени нешто освен ако не мора да се префрлат од VFR да IFR се должи на се IFR дестинација и во тој момент, јас сум веќе во контакт со кулата.

Јас не седат и втренчен во FSX во текот на овие долги летови. Се прават други работи, како што се игра Светот на Воени бродови (што јас правам во моментов lol)






Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 527 by Dariussssss

... Имав неколку '' во текот на езерцето '' летови, всушност е еден многу долг KPHX-LYBE и авионот беше место на, право, каде што треба да биде. Јас не сум бил во можност да се направи на целиот лет одеднаш, па јас го направив тоа во неколку делови. Зачувани во некоја точка и продолжи кога ќе се фати некое време. Како што реков, тоа беше на самото место на.

Дали е можно за вас да ме испрати на тој план лет? (FB или e-mail) Јас ќе се обиде да го направи тоа. Кој авион ќе се користи за оваа?

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 528 by Gh0stRider203

Нормално, тоа не е проблем ......

Јас KDFW - LFRG во 747-400LCF се должи на фактот дека тоа е во близина на максимален опсег, прилично лесен пристап (кога ќе го добиете 12 пистата lol), и како резултат на тоа, јас се направи најмногу пари за VA, со овој лет .

Сум спроведен zip датотека со плановите за 3 јас го користам.

KDFW - LFRG VFR на полетно-слетната патека и 12 30, и IFR на пистата 30

Датотека Прилог:

Име на датотеката: KDFW-LFRG.zip
Големина на фајл: 2 KB


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Прилози:

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 529 by Dariussssss

ДОБРО. Јас ќе го направи тоа малку поинаква, со нормална 747ERF.

Тоа е прилично чудно за мене да се направи таков лет на VFR ... можеби тоа е каде што грешка е ... Како и да е, јас ќе го пробате.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 531 by Gh0stRider203

99.999% од моите VFR летови се и KDFW - LFRG е единствениот пат имам проблем со. Не ми се допаѓа IFR. Мислам, што е поентата во тоа IFR во VFR времето, кога сте само ќе го откажете во секој случај по полетувањето?


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 532 by Dariussssss

99.999% од моите летови IFR, со АТС, иако тоа е досадно како пекол, но се трудам да ги чуваат како реален што е можно.

Досега добро, авионот е во право на вистинскиот пат.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 533 by Gh0stRider203

Јас би го направил тоа .... но јас сакам да спијам ;) Јас ќе те оставам да се додаде на часови :)



Зошто ми лета толку многу? добро за еден .... Тоа е она што јас го направив досега во април.




Второ, јас сум единствениот летање во моментов за на Соединетите Американски Држави и во моментов нашите трошоци се $ 961,250 во лизинг исплати месечно за 2 човекот птици (двете се 777-200LR), и $ месечно за 1,258,334 2 товарни (747 -800F).

Тоа е до мене да бидете сигурни дека ние ги во доволно секој месец да се покрие таа и направи $ потребни за да им се исплати.


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци - 1 година 9 месеци # 534 by Gh0stRider203

Јас не само во текот на 300K nm минатиот месец, и Бог знае колку часа lol

Тоа веројатно не е ќе мирувам за вас. Тоа не секогаш го направи тоа за мене. Тоа е сосема случаен


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Последно уредување: 1 година 9 месеци од Gh0stRider203.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.188 секунди
јазици