јазици

На тема-icon прашање Дел од сцената на Канарските острови 1 и 2

Повеќе
Пред 2 години 5 месеци # 547 by јорган

лес
Јас ги преземав и инсталирав сценографијата на Канарските острови part1 и 2. Првиот впечаток кога започнав да летам со FSX Steam Edition во Ла Палма (GCLA) беше одлично. Многу убава глетка !!
Потоа испробав повеќе аеродроми и наидов на некои проблеми што би сакал да ги решавам со ваша помош. На пистата на Тенерифе Југ (GCTS) се чини дека има проблем со надморска височина или конфликт помеѓу сценографијата и пистата, затоа што на некои делови од пистата планини се појавуваат и се чини дека ја блокираат пистата ?? Кога таксирам низ планината, остатокот од пистата се појавува со секакви елементи над него? Кога гледам од аеродромот од воздух, се чини дека се е во ред. За жал, истиот проблем се случува на аеродромот во Лос Родеос (GCXO). Една последна забелешка: пистите на Гран Канарија (GCLP) изгледаат многу основни. Нема броеви на пистата и нема бели ленти лево и десно од пистата. Пистата е исто како црна линија. Ова е многу помалку отколку што изгледа основната писта на летот.
Се надевам дека мојот опис е јасен и се надевам дека ќе слушнам неколку предлози за решавање на овие проблеми.
Со почит,
јорган

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 5 месеци # 550 by јорган

лес
Проблемите со аеродромот GCTS и GCXO се решени со активирање на алатката за конфигурирање вектор ORBX со примена, односно оневозможување на корекциите на аеродромот за надморска височина за GCTS и GCXO. Единствениот проблем што останува се деталите за пистите на аеродромот GCLP. Со нетрпение ги очекувам вашите предлози за ова.
Со почит,
јорган

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: James6

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 5 месеци # 551 by јорган

лес
Проблем решен со инсталирање на сценографијата на аеродромот Гран Канарија (GCLP) од Рикуоо. Резултатот изгледа одлично !! Благодарам
Со почит,
јорган

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.368 секунди
јазици