јазици

На тема-icon прашање АФГ Каравел Помогнете

Повеќе
Пред 2 години 6 месеци - Пред 2 години 6 месеци # 568 by калипсо999

Порано сакав да летам со AFG Caravelle во FS9.

Наидов на вашата страница и го забележав Каравеле. Непотребно е да кажам, го преземав и инсталирав на FSX Пареа каде што имам голем број комплексни авиони (PT Tu-154B2, DC-9, итн.).

Инсталацијата мина добро и наскоро го ставам тој стар познат панел Caravelle.

Во суштина, два проблема.

Моторите одбиваат да започнат непречено. Willе достигнат одреден вртежен момент и кога ќе ги отворам почетните вентили, вртежите само остануваат таму. Нема почеток

Не можам да ги натерам работните теми. Нема движење на мерачот на капаци и нема движење на самите клапи.

Јас би бил навистина благодарен за секоја помош / предлози.

Се чувствувам како проблем со панел / мерач. Секој друг на Steam со исто искуство ве молиме 25?

Џон

Последно уредување: 2 години пред 6 месеци од калипсо999.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.145 секунди
јазици