јазици

На тема-icon прашање AFG Caravelle Помош ве молам

Повеќе
1 година 11 месеци - 1 година 11 месеци # 568 by calypso999

Јас се користат да се сака летање на AFG Caravelle во FS9.

Наидов на вашиот сајт и забележал Caravelle. Непотребно е да се каже, јас го симнат и инсталиран на FSX пареа, каде што има голем број на комплексни авион (PT Ту-154B2, DC-9, итн.)

Инсталацијата одеше добро и јас наскоро беше дека стариот познат Caravelle панел вчитан.

Постојат два основни проблеми, секако.

Мотори одбиваат да почне без проблеми. Тие ќе се постигне одредено вртежи во минута и кога ќе го означи почетокот вентили на вртежи само да остане таму. Не почеток.

Не можам да добијам мојот наушници за да работат. Без движење на поклопците измери и нема движење на самите клапи.

Јас би бил навистина благодарен за било каква помош / предлози.

Се чувствува како проблем панел / мерач за мене. Било кој друг на пареа имаат истото искуство please25?

Џон

Последно уредување: 1 година 11 месеци од calypso999.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.166 секунди
јазици