јазици

На тема-icon прашање класичен авиони

Повеќе
1 година 10 месеци # 570 by harrislarry1946

Честитки ................. Дали некогаш сте размислувале за правење на симнување DC8 ??

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 10 месеци # 571 by Gh0stRider203

сега дека ќе биде слатка. Постојат неколку таму, и freeware и payware но је еден од Rikoooo би било убаво


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 10 месеци # 573 by harrislarry1946

Тоа би било особено убаво ако е направено со радио на таа работа.
Јас го правам најголемиот дел од мојата летање во FS2004 во IFR услови и ја сакам верзијата на 757, но
Не можете да го поставите радиото да се враќа дома на VOR или ILS ..... lottta што прави.
Ако направи DC8, би било убаво да се има проширена верзија.
благодарение

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 10 месеци # 578 by Gh0stRider203

Јас имам тенденција да правам товарен превоз на долги релации, па затоа го правам само IFR на полетување / слетување, ако треба. Јас немам време да седам на монитор ATC. Да не зборуваме за некои од Моите летови се направи преку ноќ и јас некако уживаат во ова нешто познато како спиење сега, а потоа lol :)


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.392 секунди
јазици