јазици

На тема-icon прашање Прашање A propos du panneau анализира де вол sur Flight Simulator X пареа.

Повеќе
1 година 6 месеци # 589 by Четин

Здраво на сите,

Пон за проблеми со C'est qu'après avoir effectué ОН вол ДАНС FSX пареа quand j'appuie sur le Bouton et Echap que je vais sur l'Анализа де вол je vois sur le graphique la надменост en нозе de l'Avion повеќе je ne connait Па ла растојание que J'ai parcouru автомобил je ne connais pas de l'обединат mesure indiqué.
Est que quelqu "ОН де плус Doué que moi pourrais ми очајна Quel l'Est обединат де mesure.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 6 месеци # 590 by Gh0stRider203

Четин,

Имате достигна Англиски нашиот форум. Јас со задоволство ќе ви помогнат, но ве молам, во иднина користат англискиот јазик.

благодарение :)


Дали сте се однесуваат на овој прозорец ??


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 1 пред недела # 815 by Четин

Здраво на сите


Мојот проблем е дека откако ќе го направам лет во FSX пареа кога ќе го притискам копчето ESC и одам на анализа на лета, на графиконот го гледам висината во нозете на авионот, но не знам колку растојание сум патувал затоа што не сум знаете единица мерка е наведено.

Дали некој повеќе талентиран од мене може да ми каже што е единицата на мерење.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
11 месеци 3 недели # 836 by Gh0stRider203

Растојанието е вообичаено милји на FSX. Знам дека е тешко да се види, но на дното, ми е по бројот :)


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
11 месеци 2 недели # 845 by Четин

Да, но дали е тоа статует милји или наутички милји?

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
11 месеци 2 недели # 846 by Gh0stRider203

Наутички. Јас само се случи да имам намера да одиме додека зборуваме (CS 767, KMIA - TNCM каде што имам паркот idk како што веќе добив 4 птици таму lol), и погледна над на GPS и тоа покажува nm. Сите мои летови се следени преку SkySimFlight, како и, и тие ги користат наутички милји, исто така, јас велам отидете со наутички.


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете прилози.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.144 секунди
јазици