јазици

На тема-icon прашање Кога ќе го инсталирате HD глетка како KLAX, тоа изгледа страшно

Повеќе
1 година 8 месеци # 595 by Svanarsdel

Кога ќе го инсталирате photoreal сценографијата изгледа полошо дека стандардните. Што правам погрешно.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • archangelmj12
  • archangelmj12 Аватарот
  • Посетител
  • Посетител
1 година 8 месеци # 605 by archangelmj12

Не може да има неколку причини за ваквиот исход. Првиот е квалитет на графика, како и видот. Второ, ти си компјутер мора да биде во можност да се справи со графика оптоварување, како и други олеснителни услуги. Како што треба да ги знаете MSFS е најмногу енергија одвод SIM некогаш бил изграден за летање., И иако оригиналната програма е забивање, фактот дека Бил Гејтс отвори права на програмата во 2007 за секој кој го избра за вложување. Дури и без пареа со стотици илјади преземања ќе имаат способност да се создаде си поседуваат вкупно средина. Навистина земено, постојат повеќе творци, кои се на возраст под 20 во оваа програма и тоа е најмногу се подобро и подобро со визии за она лет е за сите, повеќе отколку ACE на голема група вклучени во програмирање на MSFS. Сега, ако сакате нешто што ќе те спаси години се обидува да се разбере на програмата и да го направите да работи совршено, постојат два производи ќе ви треба. Првиот е fs tweak за fps. Ова е многу уникатна и извонредна алатка, едноставни за употреба и ќе ве научи на она што не го знам и како да се разбере системот. Вториот е FSPS XTREME. Ова ќе затропа вашите чорапи на. Im користење на свирка 500 7 годишен лаптоп со Toshiba.intel основни i5.i имаат над 3850 авиони, 459 видови додадете додатоци и добро над 45000 авиокомпании работи на truelife графиците, andi дури и не имаат проблем. нејзините земени во близина на десет години, оваа година за да се добие оваа далеку и тоа е повеќе од 5 компјутери и за 15 reinstalls и бришења црн екран се урна, а јас всушност доби копија од скриптирање за програмата од Microsoft. Научив во 2007 од Microsoft дека се случува да биде многу од грешките и screwups, и уште денес со заедниците ќе се преживее weve направени на програмата за да височини никогаш не сонував можно. Се надевам дека ова помогна, било какви прашања, оставете порака тука и лошо да се вратам на вас. Theres многу од трикови на занаетот, и со текот на времето ќе научите. Покрај тоа, на вашиот најдобар сајт овде, така што вашите прави само парична казна. Проблеми со в.д.? што и да, дозволете ми да знам. Im оригиналниот MSFS answerman. Ако јас Жаргон го добие јас ќе го најдете.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 8 месеци # 613 by rikoooo

Здраво,

Ви благодариме за вашиот archangelmj12 голем одговор.

svanarsdel, ќе бидат повеќе подготвени да ви помогне ако може да ни ги испратите некои слики од екранот, па ние може да ви каже што е погрешно.

Ти благодарам


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.135 секунди
јазици