јазици

На тема-icon прашање Ниска fps на high-end компјутер

Повеќе
1 година 8 месеци - 1 година 8 месеци # 621 by JanneAir15

Здраво! Јас само неодамна изграден нов компјутер и инсталиран FSX. Имам помалку Addons сега (во стариот компјутер имаше многу freeware Addons), но јас се прашувам зошто ми fps е толку ниска, дури и со многу добар компјутер (околу 20fps). Можете ли да ми помогне?
Се разбира, спецификациите на компјутерот

CPU: AMD Ryzen 1700X (не Чекам)
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1070
RAM меморија: G Вештина Ripjaws V серија 16GB DDR4 3200MHz
Матични плочи: ASUS премиерот X370 Про

Мислам дека е најважно да се знае, но ме праша дали јас не се покрие нешто.

Со почит
JanneAir15


Мој компјутер: процесор: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Матични плочи: ASUS Prime X370 Pro | RAM: G Вештина Ripjaws V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Графичка картичка: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Складирање: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Сина HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | ОС: Windows 10
Последно уредување: 1 година 8 месеци од JanneAir15.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 8 месеци # 623 by Gh0stRider203

Има неколку работи што можете да направите. сајт #1 јас го користам за користење, за жал веќе не е околу :-(

Првото нешто што јас би го сторила, искрено, е да го замени на UIAutomationCore.dll датотека. Јас дури и не се сеќавам каде го имам замена од.

Ова може да помогне: Steamcommunity.com/app/314160/discussions/0/530646080866079080/


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 8 месеци # 624 by JanneAir15

Јас веќе го имаат тоа UIAutomationCore. DLL но би можел да се обиде дека врвот на форумот на пареа. Ви благодариме. Со начинот на кој јас ја избришал fsx.cfg затоа што јас сум го tweaked но сега јас само се стави некои измени и тоа е веќе малку подобро во моментов.


Мој компјутер: процесор: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Матични плочи: ASUS Prime X370 Pro | RAM: G Вештина Ripjaws V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Графичка картичка: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Складирање: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Сина HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | ОС: Windows 10

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 8 месеци # 625 by JanneAir15

Фиксна тоа! Јас само се најде добар баланс помеѓу лизгачи па дури и јас се стави некои лизгачи одредување на тоа се уште изгледа подобро отколку во подесувањата имав порано. Тоа е смешно : Lol:


Мој компјутер: процесор: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Матични плочи: ASUS Prime X370 Pro | RAM: G Вештина Ripjaws V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Графичка картичка: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Складирање: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Сина HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | ОС: Windows 10
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 8 месеци # 629 by Gh0stRider203

Секогаш сакам среќен крај! :)

Сино небо!


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.216 секунди
јазици