јазици

На тема-icon прашање FSX | Експедиција | Еверест - Започнува авантурата

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци # 622 by HykarduОва прво видео на Еверест започнува во Катаманду, пилотирајќи го традиционалниот DHC-6 Twin Otter. Летајќи над планините можеме да го набудуваме хоризонтот да стане се повеќе планински сè додека не се открие врв на Еверест. Ова видео го завршивме при слетувањето кај Лукла, најопасниот аеродром во светот, од каде планинарите ги започнуваат експедициите кон Еверест.

Летање на Де Хавиленд DHC-6 Близнак Остер од Аерософт

Софтверски компоненти во ова видео:
+ Симулатор за летање на Мајкрософт
+ Планер-Г летач за летање
+ Фотографија на сцената на Еверест (Freeware) од Френк Даинез
+ Аерософт Лукла Х.
+ FSRecorder
+ Ремени
+ Создавач на филмови
+ Лесни работи

Звучна патека:
+ Темно Инди Рок - Seastock
+ Не гледај - Тивок партнер
+ Комбинираната бура - Итан Миксел
+ Најмоќното рамо - 126ers

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: периулис

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.270 секунди
јазици