јазици

На тема-icon прашање Повеќе 777 пакети

Повеќе
Пред 2 години 4 месеци # 631 by kevrick25

Го сакам мегапактот 777 за кој ќе се состави fsx, id сакам да видам нови пакети за 777 бидејќи сте го направиле само 777-200LR. Пакетот за -200ER и -300ER би бил убав. Ive пронајдени пакети за овие на друго место, но нивните VC е поставување ужасно во однос на клучните врски.

Се надевам дека ќе може да се погледне во тоа.

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 4 месеци # 636 by Gh0stRider203

Не е тешко да се извади VC ... или барем, па слушам lol јас имам 737 со прилично убаво кокпит и убав VC (иако јас не го користам lol) и ако имав, јас 'd замена на VC на други птици 2 мотор со тоа.


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 4 месеци # 637 by kevrick25

и тоа не е VC која има потреба од замена, иако знам дека не е тешко, јас го сторив тоа за сите видови бесплатен. тоа е како другите луѓе ги поставуваат панелите за отворање.

На пример, 777 Rikoooo ги користи сите смени + # комбинации за да ги отвори потребните панели како надземни, фмк итн. Други луѓе, да ги организира за да го отвори хитниот удел, со што nd / pfd се зголемува итн. И не дава секој пристап до надземни панели да се претвори работи за причина самиот VC е ограничен во она што можете да притиснете. Но, лесен замена на нивните панел папка за rikoooo го прави да работи добро.

Плус, мислам дека rikoooo би направил подобро при пакувањето и додава повеќе во колекцијата

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 4 месеци # 638 by Gh0stRider203

Јас мислам дека можете да го промените тоа во panel.cfg


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 4 месеци # 639 by Gh0stRider203

Знам дека морам да го уредувам panel.cfg за да додадам работи, како што е ГПС. Не гледам зошто не можете едноставно да ја ре-уредувате редоследот и што не ...


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 4 месеци # 641 by kevrick25

Јас веќе го направив сето тоа, јас само дојдов да сугерирам да правите повеќе 777 пакети, или пакет кој ги има 200 и 300 во него, наместо само на 200LR. Исто како и неговиот A330 пакет може да содржи A332 и A333

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 4 месеци # 642 by CSTT-CYYZ

Исто така, сакам пакет n-2 со воздушна франција нова боја и воздушна канада, КЛМ нова боја, Обединети ерлајнс, ЈАЛ, АНА, Делта, Ер австрал, ЛХ КАР, БХНУМКС-ХНУМКЕР клим - воздушна канада Емирати - Египет - ТАМ-Швајцарија -BA - Air trans ficitve. Ви благодарам

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.198 секунди
јазици