јазици

На тема-icon прашање Rikooo на воздухоплови не работи во 3d ги подготви v4

Повеќе
1 година 9 месеци # 643 by brunoeduardo

Некои вести за новата верзија на ги подготви 3d v4?

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 663 by howlak

Главниот наслов не е точен, изгледа како сите авиони на Rikoo FSX не работат:

Rikoo не е основен развивач на додатоците. Многу FSX NATIVE авиони работат во P3D V4, било оригинални или модифицирани од Rikoo. Но, пренесените авиони FS9 не работат.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 667 by Macca22au

Момци, многу малку или нема авиони FSX или FS2004 ќе работат во P3Dv4.

Повеќето авиони P3d v3, особено комплексни авиони со FMC не работат во P3D4

Архитектурата на 64bit на P3D4, значи дека некои авиони, сценографии итн. Ќе треба да бидат компатибилни со некои промени.

Ги повикувам авторите на многу од преземањата тука да работат на ажурирање на нивните додатоци.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 1 година 1 месец # 946 by DRCW

Дури и Крис Евенс не ги сфати сите работи и не кога го издава авионот за кој тврди дека работи во V4. Разбирање на тоа, мора да дозволите овие грешки да се разработат, еден по еден. Некои авиони ќе работат додека другите не, тоа е толку едноставно. Деинсталирање на сите кои не работат и предизвикуваат несреќи. Почекајте малку, читајте форуми и гледајте ги оние што го посветуваат својот живот на бесплатен, ги поправа грешките. Повеќето од овие грешки се во промените во кодот кој го претвора P3D од 32 бит до 64. На крајот тоа ќе биде добро вреди. Секако победува FSW ... Фајловите за сцената се чини дека сите работат во P3D v4. Јас бев во можност да ги симнам сите мои фото сценографијата. Тоа се должи на датотеки сценографијата не се ништо повеќе од текстура, додека авионите се многу повеќе вклучени во работата и формулите.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.458 секунди
јазици