јазици

На тема-icon прашање Fsnd Интегрираните библиотечни поставување курс?

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци - Пред 2 години 3 месеци # 644 by ricsmi

Здраво, повторно. :P

Сум ја презел надградената кабина за defualt 747 и навистина е убаво, но единствениот проблем што го имам е кога сакам да се постави за слетување на ИЛС, се чини дека не е никаков начин да го поставите курсот на курсот, на претходната пилотска кабина ја поставивте преку дисплејот nav, но бидејќи новиот го има gpws системот својот nolonger таму.

Како го правиш?

(Уредете) Тоа е оваа. www.rikoooo.com/downloads/viewdownload/55/568

Ви благодариме момци. :D

Последно уредување: 2 години пред 3 месеци од ricsmi.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци - Пред 2 години 3 месеци # 645 by Gh0stRider203

Јас обично не се мачи со курсот како кога е заклучен во ILS, како што се упатува во одредување на сјајот.

само треба да го наместите NAV1 на соодветниот freq, и да го смените nav режимот од GPS на NAV (имам CTRL + SHIFT + N) врзано за тоа, па затоа не мора да го користам глувчето.

и секако промена на навигација за пристап


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Последно уредување: 2 години пред 3 месеци од Gh0stRider203.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци - Пред 2 години 3 месеци # 646 by ricsmi

О ред, јас се прашувам за поставување на курсот, добро е да знаете дека тоа значи помалку faffage за време на слетувањето. XD

Последно уредување: 2 години пред 3 месеци од ricsmi.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци # 647 by Gh0stRider203

Да, јас само го поставив Nav 1 на соодветна фрек, и еднаш сум ех .... во рамките на 20mi на аеродромот и наредени со пистата (ми се допаѓаат долги пристапи) и околу FL300, ќе го флипувам од GPS за Nav, и ако се појави "топки" ќе го флипувам од VOR LOC (барем мислам дека тоа е она што го вели LOL Јас сум во CS C-130 во моментот lol), на APP и нека го води Мене. Доколку сум премногу висока, ќе ја испуштам Мојата надморска височина се додека не се исклучи светлото ALT HLD, во кој момент, јас сум само заедно за возење lol


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.217 секунди
јазици