јазици

На тема-icon прашање FSX | Експедиција | Еверест - Истражување на планината

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци # 660 by HykarduПоаѓајќи од најопасниот аеродром во светот, Лукла, во Непал, летајќи по TBM-850, ја следам длабоката долина на реката Дуд Коси до езерото Имја, во подножјето на планината Иња Це. Освојувајќи ја надморска височината над планината Чо Полу, летам над Базниот камп IV, достигнувајќи го врвот на светот, врвот на Монт Еверест. Овој неверојатен лет завршува на зајдисонце, враќајќи се на аеродромот ВНЛК Лукла речиси во самракот.

Летање на Daher-Socata TBM-850 од Каренадо

Софтверски компоненти во ова видео:
+ Симулатор за летање на Мајкрософт
+ Планер-Г летач за летање
+ Фотографија на сцената на Еверест (Freeware) од Френк Даинез
+ Аерософт Лукла Х.
+ FSRecorder
+ Ремени
+ Создавач на филмови
+ Лесни работи

Звучна патека:
+ Темно Инди Рок - Seastock
+ Не гледај - Тивок партнер
+ Комбинираната бура - Итан Миксел
+ Најмоќното рамо - 126ers

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.502 секунди
јазици