јазици

На тема-icon прашање Боинг 737-300,400,500 пакети

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци # 661 by petben

Здраво,

Јас сум Некои информации за вашите 737 пакети. 737-300 пакетот работи добро P3d v4
737-400 и 737-500 се паѓаат. Пораката е пренагласена со авион.

Thanx за Велики пакети и добра среќа за иднината

Петар

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци # 668 by Macca22au

Да, авторите ќе треба да ги надградат своите преземања за да бидат компатибилни со архитектурата 64bit.

Се надевам дека оние што ја креираа серијата B737-800 и серијата A320 ќе ги надградат своите одлични авиони.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци # 670 by rikoooo

Здраво,

Колку што знам дека ја коригирав оваа грешка на паѓање, тоа беше само некои вредности за промените во Aircraft.cfg. Дали зборувате за 737 Classic достапен од Rikooooo или од друга веб-страница? Пред да го инсталирате пакетот од Rikooooo, не заборавајте да ја отстраните секоја друга верзија.

среќен лет


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци # 675 by Zeke

Имам ист проблем внатре p3d v4
Инсталирајте ги овие пакети во p3d v4, изберете кој било модел, летај, потоа CTD.
pfd.xlm и eicas.xlm може да предизвикаат овој проблем.
Можете ли да го поправите?
Сирија за мојот сиромашен англиски.
Поглед.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци # 684 by rikoooo

Здраво,

Не можам да го репродуцирам ова прашање со мојот P3Dv4, јас летам со автопилот на 737-500 и сè изгледа дека е добро.
Можеби можете да ме објасните чекор по чекор како се случува проблемот.

среќен лет


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци # 685 by Zeke

Ерик Ви благодарам за одговор.

Решено. Јас ја уредував B737-800.cab.
Користете sdk eicas.xml и pfd.xml, потоа започнете игра и ставете авион.

И индо p3dv4 hotfix1, нема потреба да уредувате ....

Ви благодариме.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци # 688 by rikoooo

Добро е да се знае, благодарение на повратните информации :)


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.216 секунди
јазици