јазици

На тема-icon прашање Ultimate FSX

 • jimidget
 • jimidget Аватарот Темата Автор
 • Посетител
 • Посетител
1 година 5 месеци # 665 by jimidget

Имам Dell кој е стар 5. Кога го купив, лицето што го продаде рече дека има графичка картичка што беше во ред со FSX. Тоа не беше. Купив двојна видео картичка која го направи подобро, но никогаш не е добра како што сакав.

Време е да се купи нов десктоп. Сакам најдобра можна видео картичка и овен. Проблемот е што мојата граница е $ 500. Тоа се рече, не ми треба пакет, IE, монитор, тастатура и глувче. Добив сето тоа. Јас само треба кула.

Да бидам искрен, не знам точно што ми треба. Јас сум во играње игри, не во техничкиот аспект на компјутерот, но би сакал каква било помош што би можела да ми ја дадеш.

благодарение

Џим Коклин
Ака
jimidget

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 4 месеци # 682 by Joshrssmith

Веројатно добиете GTX 1050 Ti и 8gb RAM и не сум сигурен за другите работи како процесорот. жал, но јас не знам многу делови кои се помалку од $ 500 сите заедно

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: jimidget

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

 • jimidget
 • jimidget Аватарот Темата Автор
 • Посетител
 • Посетител
1 година 3 месеци # 704 by jimidget

Ви благодариме за информациите

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 3 месеци # 705 by Amberdog1

Џим само за информации, FSX е многу зависна од процесорот, толку е поголема, толку подобро. Ако имате графичка картичка 1gb, ќе бидете во ред. Јас би препорачал добар i5 или i7 7th процесор за дијаманти. Се надевам дека ова ќе ви помогне ... АД

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 3 месеци # 706 by JanneAir15

Но, кога рековте крајна FSX, мислите дека и вие добивате додатоци за payware. Бидејќи тие се подобар квалитет (обично), потребна им е подобра графичка картичка. Можете ли да одговорите на тоа пред да препорачате нешто? И како amberdog1 рече дека добар процесор е задолжителен ако сакате добри перформанси.


Мој компјутер: процесор: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Матични плочи: ASUS Prime X370 Pro | RAM: G Вештина Ripjaws V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Графичка картичка: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Складирање: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Сина HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | ОС: Windows 10

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

 • jimidget
 • jimidget Аватарот Темата Автор
 • Посетител
 • Посетител
1 година 3 месеци # 719 by jimidget

Ви благодариме за информациите. BTW, јас сум пензиониран ветеринар на фиксен приход. Јас го барав Ebay за машина за извршување на целосната верзија на FSX.
Ако добиете шанса, би можеле ли да погледнете на eBay и да ми помогне да најдам еден.

Благодарност.

Можеме ли да комуницираме преку е-пошта за да ги олесниме работите? мојот е-пошта е Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 1 година 1 месец # 786 by superskullmaster

Џимидтег напиша: Ви благодариме за информациите. BTW, јас сум пензиониран ветеринар на фиксен приход. Јас го барав Ebay за машина за извршување на целосната верзија на FSX.
Ако добиете шанса, би можеле ли да погледнете на eBay и да ми помогне да најдам еден.

Благодарност.

Можеме ли да комуницираме преку е-пошта за да ги олесниме работите? мојот е-пошта е Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.


www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item...83102279&ignorebbr=1

Продажбата завршува во 3 дена. $ 539.99 подобро побрзај.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 1 година 1 месец # 789 by xHobbit420x

јас потрошив $ 300 на Dell лаптоп од најдобрите купувам и работи добро.
2.4GHZ
1TB HDD
6GBRAM
directx12

интегриран графички чип (кој ќе се надградува кога ќе ги добијат парите)

можете да го направите тоа и да го поминат другиот 200 за професионално додавање на сценографијата.
како кај MegaEarthScenery. оди од државата. започнете со вашиот дом област.

Среќен летање :)

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 1 6 година дена # 820 by sylvantino

Јас само би сакал да влезам и да ја коригирам оваа претпоставка дека единственото нешто што навистина е пристоен процесор. Би сакал да истакнам некои работи што треба да се земат предвид при добивање на опрема за користење на FSX или P3D било која верзија.
1. FSX и P3D пред V4 кој е 64 бит, имаат тенденција да имаат многу проблеми со истите работи. Ова се VAS, OOM и Blurries.
2. SSD нема да ги поправи проблемите со заматеност или меморија. Ниту, пак, ќе го поправат изградбата на DX 10 Preview.
3 Можете да го имате најбрзиот процесор на земјата, но нема да го поправите ниту едно од горенаведените.

Големината на меморијата на графичката картичка и неговата способност е исклучително важна. Колку повеќе меморија има картичката, толку е помало заматеност што ќе ја добиете.
Потоа, тука е DX10 фиксаж, за кој некои се колнат и други не го допираат DX10, претпочитајќи да останат на застарената DX9.0c, така што имаат помалку проблеми, но со DX9.0c имате уште поголеми VAS и OOM периоди.

Тоа е нешто за FSX и фактот дека е со нас повеќе од 10 години, е тоа што постојано ги турка нашите машини до крај, за да можеме да го постигнеме најдоброто што можеме, што во основа не е доволно. Трикот е во тоа да се има пристоен процесор, по можност со skylake i7 7600 (6700k е ентузијаст изграден на процесорот и е побавен од реалниот i7 6700 од страна на некоја маргина (кој било процесор кој како к, откако ќе се изгради зад себе и е побавен) , работи со најмалку 1060 / 1080 8-16GB на меморија на графички картички (посетете ја страницата p3d и проверете ги нивните барања, тие се прилично истиот ѕвер со различен интерфејс unil v4) Бидејќи FSX е 32 малку, вашиот никогаш ќе се користи повеќе од 2GB меморија во секое време од системот Брз процесор (quad, заборавете нешто помалку, за цената што можете да ја купите сега) и графичка картичка од средината до врвот. Nvidia Grapics прилично го освоија графика битка над AMD за последните 4 чудни години.

Во моментов има недостаток на меморија, па за купување на нова графичка картичка со доволно меморија на одборот за отстранување на VAS прашања нема да биде евтино, ќе се одржи до новата година и ќе видам каде стојат работите за купување на графика картичка (нема да излезам од мојот начин да тропам $ 500, зачувам и купам врвна графичка картичка со многу меморија, за кој било лет на авионот е нејзин клучен !, пристоен процесор од серијата i7 на skylake би бил начин да се оди ).

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

 • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
 • Не е дозволено: за да одговорите.
 • Не е дозволено: за да додадете прилози.
 • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.190 секунди
јазици