јазици

На тема-icon прашање Ограничено за преземање на 1 во исто време

Повеќе
1 година 7 месеци # 679 by Helmuts

Обидувајќи се да започне втор преземање добивам порака да ме потсети дека сум ограничен на симнување на 2-датотеките во еден момент (јас го користам Free Download Manager, инициран преку Firefox 31). Ја рестартирав Firefox и се погрижив дека нема да се изврши преземање, но истото се случи повторно, не е дозволено второ паралелно превземање. Дали може да биде затоа што првото преземање користи 2 врски веќе? Благодарни за било кој совет ...

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 7 месеци # 680 by rikoooo

Здраво,

Да Free Download Manager користи повеќе конекции за вашата IP адреса, така што се смета за повеќе од едно преземање.

Се надевам дека помага

среќен лет


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.190 секунди
јазици