јазици

На тема-icon прашање Fort_wayne_intl

Повеќе
1 година 7 месеци # 686 by Bobpa567

Јас само се кандидира на најновите Fort Wayne Int аеродром installer.into папка на моето. Јас потоа го префрлам Сценографијата / текстурата во папката Addons. Но, во овој случај гледам дека се создадени две папки (1) fort_wayne_intl_airport_fsx и (2) fort_wayne_intl_airport_fsx_part2. Како можам да се справам со папката Part2. Дали тие треба да се спојат како да part2 е надградба и пребрише оригиналните датотеки.

Секоја помош многу ценети!

Боб

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 7 месеци # 687 by rikoooo

Здраво Боб,

Зошто би сакале рачно да ја инсталирате сценографијата? Авто-инсталерот може да се справи со работата за секој компатибилен симулатор.

"Fort_wayne_intl_airport_fsx" доаѓа на прво место и "fort_wayne_intl_airl_fsx_part2" доаѓа на втората позиција во вашата библиотека за сцени на FSX.

Ако сакате рачно да ја инсталирате оваа сценографија, мора да ги овозможите двата папка од библиотеката на сценографијата.

среќен лет


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 7 месеци # 689 by Bobpa567

Ви благодариме за вашите информации. Причината поради која претпочитам да направам рачна инсталација е. Имам посветен SDD за мојата addon сценографија и не сакам монтери да стават сцениски датотеки на SSD кој има Win 10 на неа. Јас не сум експерт, туку само по совети дадени на други форуми итн.

Ви благодариме повторно!

Боб

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.365 секунди
јазици