јазици

На тема-icon Проблем со звукот со стандардниот Boeing 747 (FSX)

Повеќе
1 година 2 месеци # 692 by Тилон

Здраво дечки!

Кога летам со било кој стандарден FSX Boeing 747 не можам да добијам звук (мотори, контроли, ...).
Се обидов да рестартирам сè и да го поправам FSX со CD-ROM, но ништо не помага.
Дали некој знае како да го надмине ова?

Ви благодариме!
Benji

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 1 ден 29 минути # 1209 by FlankerAtRicoo

When any other aircraft are providing correct sounds I presume the 747 sound files are corrupt or your sound.cfg is missing or empty in your Sounds folder of the 747....

Also check if you didn't hit q accidently which mutes the sound in FSX.


You can try to download a third party sound pack (there are many free ones) and see if you like them...

HTH

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Тилон

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете прилози.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.138 секунди
јазици