јазици

На тема-icon прашање Проблем со звукот со стандардниот Boeing 747 (FSX)

Повеќе
Пред 2 години 2 месеци # 692 by Тилон

Здраво дечки!

Кога летам со било какво стандардно fsx Боинг 747 Не можам да добијам звук (мотори, контроли, ...).
Се обидов да го рестартирам сè и поправете FSX со ЦД-РОМ, но ништо не помага.
Дали некој знае како да го поправи ова?

Ви благодариме!
Benji

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 1 2 година дена # 1209 by FlankerAtRicoo

Кога некој друг авион обезбедува точни звуци, претпоставувам дека 747 звучните датотеки се корумпирани или вашиот звук.cfg недостасува или е празен во вашата папка Звуци на 747 ....

Исто така, проверете дали не случајно го притиснете q што го исклучува звукот FSX.


Може да се обидете да преземете звучен пакет од трета страна (има многу бесплатни) и да видат дали ви се допаѓаат ...

HTH

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Тилон

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.412 секунди
јазици