јазици

На тема-icon Важно Rikoooo е во потрага по волонтер модератор

Повеќе
Пред 2 години 9 месеци #2 by rikoooo

Здраво,

I'am во потрага по некој на располагање да расте и да се грижи ова новиот англиски форумот. Ќе биде администраторот и модераторот во исто време, ќе се изгради овој форум од земјата; додавање категорија, текст и така натаму, мора да имате некои слободно време за тоа.

Профил на:

- Вие зборувате англиски како мајчин или речиси
- Можете да работи кога ќе имате време за тоа како доброволец :)
- Те сакам летот симулатори се разбира
- Вие се над 18 години
- Вие сте сериозни

Јас ќе ви помогне за било технички проблем или барање за подобрување, но поголемиот дел од времето на вашата работа на свој, можете да направите свој тим на модераторите ако сакате.

Ти благодарам

Ерик - Admin


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 9 месеци #4 by Dariussssss

Јас сум подготвен да ја искористам оваа позиција.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 9 месеци #5 by rikoooo

Здраво Дариј,

Ви благодарам, јас го испрати е-маил до вас. Ве молиме да одговорите по е-мејл.

Со почит,

Ерик


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци - Пред 2 години 8 месеци # 32 by superskullmaster

Дали сте се уште во потрага? Бидејќи ако сте јас сум сите во. Пред Воена, претходно искуство модераторот, јас работам во воздухопловството и јас сум лиценциран A & P механичар со сериозна авијација опсесија. Е simming од 2003.

Последно уредување: 2 години пред 8 месеци од superskullmaster. Причина: Супстанција

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 34 by Gh0stRider203

За мене НЕ да се лета FSX е ретка :) Јас сум бил со Rikooo за трудот ти не се сигурни колку долго, но сега апсолутно љубов на сајтот, и содржината :)

Јас сум подготвен да волонтираат :)


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 38 by rikoooo

Здраво момци,

Ви благодарам многу за да се биде волонтер, вие сте добредојдени тука, стапив во контакт со Dariussssss (нов администратор на форумот) за вашиот кандидатури, ние во моментов треба да се изгради нов тим на модераторите. Ние ќе се вратам во контакт со вас брзо.

среќен лет


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 45 by Dariussssss

Здраво.

Убаво е да се сите и добредојде ќе се состанат за да Rikoooo форум. Ви благодариме за вашиот интерес во преземањето на овие позиции. Јас ќе се јавите секој од вас преку e-mail. После тоа, јас ќе ги објави новите членови на тимот на админ.


Уште еднаш, добредојде да Rikoooo.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 47 by Dariussssss

Јас би сакал да ве прашам да се запишам што симулатор сте запознаени со. Тоа ќе ни помогне да се утврди кој што е најдобрата личност да бидат ангажирани како волонтери модератор тука. Ако имате некои реалниот свет искуство во воздухопловството, или ќе се вее во други летот Sims, се чувствуваат слободни да ги споделите со нас.

Како што реков, тоа ќе ни помогне многу.

Ви благодарам на сите.

Поглед.

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.232 секунди
јазици