јазици

На тема-icon прашање Инструкции за навигација во сценарио

Повеќе
1 година 6 месеци # 723 by yorammelnik

Здраво,
Сакам да создадам навигациско сценарио во prepar3d v4.
Го користев SimDirector за да креирам сценарио со листа на насочени точки.
Мојот проблем е тоа што кога летате не можам да ги искористам GPS или било кој друг уред за да добијам Nav инструкции на листата на точки.
Дали постои начин да се направи тоа?
благодарам
Yoram

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.249 секунди
јазици