јазици

На тема-icon прашање Белуга и Дримлифтер

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 48 by Dariussssss

Неколку дена поминати, „Ербас“ го започна последното собрание на новата Белуга, кое сега ќе се заснова на A330-200. И тоа ме натера да размислувам .... дали би можеле да го сторат тоа поинаку? Тоа поинаку се нарекува Boeing 747 Dreamlifter.

Малку ми е тешко да ја разберам одлуката да потрошам стотици илјади, ако не и милиони долари, евра ... што и да се развива новата Белуга. Можеби грешам, зарем не е полесно да се модифицира A380 за таа улога?

Што мислите за ова?

Со почит

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 49 by superskullmaster

Мислам дека LCF е толку голема колку што некој треба да оди колку што е товарниот товар на отворен обем. A380 ќе заврши како лажен авион како An-225.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: superskullmaster
Време е да се создаде страница: 0.150 секунди
јазици