јазици

На тема-icon прашање Lufthansa Pack

Повеќе
1 година 6 месеци # 732 by Bgf

Здраво,
Имам инсталирано пакет Lufthansa од оваа страна и имам проблем со Airbus A380.
Кога го притискам копчето во пилотската кабина, поставувањето NAV, COM, ADF и др. Не работи. Тоа значи дека не можам да ги поставам овие параметри.

Инаку овој авион е многу добар и сакам да го користам често.

Можеби некој може да ми помогне?
Ви благодариме однапред.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 5 месеци # 754 by Bgf

Најдов решение

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 5 месеци # 755 by Скикамел

Одлично! И можеби може да го споделите решението? ...

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 5 месеци # 759 by Bgf

Го копирав ова во panel.cfg

[Window01]
size_mm = 246,296
положба = 8
во неговиот = 0
BACKGROUND_COLOR = 16,16,16
ident = RADIO_STACK_PANEL

gauge00 = Airbus_A321! popup_radio, 0, 0

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Скикамел

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.577 секунди
јазици