јазици

На тема-icon прашање НЕ Радиодифузија во 737 multi pak за Prepar3dv4

Повеќе
1 година 6 месеци - 1 година 6 месеци # 733 by spilok

Во 737 пакетот за prepar3dv4, сè функционира добро, освен кога кликнувам на радио иконата. Само голем црн правоаголник. Било кој начин да се дојде до радија да се покаже?

Stan

Ps. Ова исто така се случува со Боинг 717 пак

Последно уредување: 1 година 6 месеци од spilok.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 6 месеци # 734 by Dariussssss

Можете ли да објавите ова на P3D Форум тука?

Ова е за FSX и FSX Steam.

Ви благодариме.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 6 месеци # 736 by rikoooo

Здраво Спилок,

Ја преместив темата на вистинскиот форум.

Ако иконата за радиото не работи, сепак може да добиете пристап до неа од менито со ленти со алатки.

среќен лет


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 6 месеци # 738 by spilok

Не ... не можете да пристапите до радио. Уште доаѓа црно.

Сум направил малку истражување, и бидејќи тие се Боингс од FSX и се прилагодени на P3d, се чини дека некако случајно избришав GAUGE или нешто за радијата во Боингс. Може да биде датотека CAB, не знам.

Се надевам, некој може да ми помогне со враќање на овој мерач. Јас навистина уживам во Boeing датотеките на Rickoooo и сигурно би сакал да ги користам во Prepar3dv4.

Stan

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 6 месеци - 1 година 6 месеци # 739 by rikoooo

Добро,

Потоа, оваа магија алатка е за вас: инструмент за наплата на ефектите од мерачите http://www.rikoooo.com/downloads/viewdownload/73/256

Дозволете ми да знам дали тоа ви помага

среќен лет


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме
Последно уредување: 1 година 6 месеци од rikoooo.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 6 месеци # 740 by spilok

Ти благодарам. Се обидов и од библиотеката на АВСИМ. Јас ја преземав вашата врска и пробав повторно, но НЕ СРЕЌА. Уште голем црн правоаголник без радија на било кој поранешен FSX Boeing.

Се прашувам дали повторното именување на Приготвената конфигурација и овозможување на повторно изградување ќе направи нешто? Претпоставувам дека е безбедно да се направи како што направив во FSX?

Stan

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 5 месеци # 767 by spilok

Се е добро, сега. Повторно инсталирај го расчисти сè.

Stan

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.272 секунди
јазици