јазици

На тема-icon прашање Автопилот Дирк Фасбендер Пантер ПХНУМХД

Повеќе
1 година 5 месеци # 737 by Пјер Б.

Здраво,

Јас работев во развојот на симулаторот Panther (Copter) со Припрема 3D 3.2 (софтвер за симулација на лет). Ја инсталирав првата верзија на Dirk Fassbender Autopilot, а потоа и ажурирањето. Сè беше во ред.
Можам да ги возам сите автоматски режими со модулот за автоматски пилот.

Но, сега сакам да ги стимулирам автоматски режими директно во P3D. Не знам како функционира овој модул.

Кога ја преземав HC075DI_FSX_COUGAR_AUTOPILOT.zip Видов дека внатре имаше датотека наречена afcp.cfg. Внатре во оваа датотека постојат различни codekeys за стимулирање на различни режими на Autopilot.

Се обидов да управувам со автоматски режими од codekeys се во afcp.cfg директно во P3D, но нема ефект.

Некој има идеја како да направи?

Со почит

Пјер Б.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 5 месеци # 748 by Пјер Б.

Моето лошо, сакам да го активирам режимот на автоматски пиксели со кратенки на тастатурата, а не со кодови за клучеви.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.184 секунди
јазици