јазици

На тема-icon прашање 737 MAX

 • jimidget
 • jimidget Аватарот Темата Автор
 • Посетител
 • Посетител
1 година 2 месеци # 742 by jimidget

Боинг едноставно излезе со 737-MAX кој ги користи истите мотори како и 787 кои се поекономични да се кандидираат, па затоа им даваат на авионот голем опсег. Може да има и други елементи на кои не би знаел. Има ли шанса во иднина да го видиме ова во преземањето?

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 2 месеци # 743 by Jamesman8

Има толку многу нешта во ред со овој пост. Прво на сите, 737MAX е околу околу една година и половина, и е летање комерцијално од мај 2017 (Malindo Air). Второ, HAHAHAHAHAHAHAHA. 737MAX и 787 ги користат истите мотори? Дали сте висок човек? Моторите што се користат на 787 се речиси иста со големина како и целата фюзелба на 737. 787 го користи GE GEnx и Rolls Royce Trent 1000, пак, 737 го користи CFM LEAP-1B. Нема добри верзии на овој авион за FSX / P3D, освен надворешниот TDS. PMDG не објави збор за ова како можност.

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Whitten

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

 • jimidget
 • jimidget Аватарот Темата Автор
 • Посетител
 • Посетител
1 година 2 месеци # 744 by jimidget

Леле. Jamesman8 има проблем со став. Јас не секогаш може да се добие тоа право, но, овој пат дојдов во близина. Тука се спецификациите на Boeing веб-сајтовите на серијата MAX на 737. Можеби некој од важност може да одговори на ова прашање:

Www.boeing.com/commercial/737max10/index.page

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 2 месеци # 745 by Jamesman8

За повикување не дојдовте каде што се наоѓате во близина, тие користат сосема различни мотори, и јас одговорив на вашето прашање. TDS 737 MAX е достапен на оваа веб страница. Преземете ја.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 2 месеци # 746 by Gh0stRider203

Давам две опции. 1) се заедно и биди убав еден кон друг; Или 2) ја заклучувам оваа тема. Нема опција за 3rd.

Вашиот повик.


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 2 месеци # 749 by Jamesman8

Можете да го заклучите, јас одговорив на неговото прашање. Јас не сум груб јас само кажувам чисти факти.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 2 месеци # 751 by Dariussssss

Само затоа што целата оваа тема ме смееше како никогаш порано, нема да го избришам ..... lol

Смешен ... :)

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 2 месеци # 764 by superskullmaster

Можеби тоа е само мене, но се чувствувам како некој да го побара тоа, мора да му го дадете. Сите ние имаме интернет и Google, не гледам ништо погрешно со начинот на кој се одговори на оригиналниот пост. Беше прилично смешно иако.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 2 месеци # 778 by Gh0stRider203

Стикнати така што ќе служат како пример за тоа што да не правиме кога правите мислење (и како да не кажете "не") да одговорите на таквите мислења).


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Dariussssss

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 1 година 1 месец # 781 by julian1245

Момци што Џиидегт се обидува да каже дека тие го направиле копирањето на моторот од 787 и ги ставиле на 737 макс, но Џејмс е во право, тие се 2 друг мотор, но јас го добивате она што Џиидегт се обидува да каже дека тие изгледаат како истиот мотор и јас се согласувам.

благодарение

исто така ве молам нема солени луѓе, бидејќи знам дека се на оваа веб-страница

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

 • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
 • Не е дозволено: за да одговорите.
 • Не е дозволено: за да додадете прилози.
 • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.267 секунди
јазици