јазици

На тема-icon Барам Bombardier Dash-8 Q400

Повеќе
Пред 1 година 3 недели # 752 by Aakash1210

Јас би сакал ако (Rikoooo) може да се направи Bombardier Dash-8 Q400. Ги сакам вашите FSX Производи, имајќи колку што е можно повеќе детали, во мали димензии. Јас сум навистина во потрага по Freeware Bombardier Q400, со прилично страшни VC како што го направи за други авиони.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 1 година 3 недели # 753 by Dariussssss

Здраво и добредојде.

Прво на сите, Rikoooo НЕ прави какви било FSX додатоци. Ги решаваме и ги правиме подобро таму каде што можеме, пред да ги направиме достапни за преземање.

Второ. Има бесплатен Dash8 за FSX. Www.premaircraft.com/DHC8-Q400/

Одличен модел, има VC .... но, се чини дека е скршен. Мислам, можете да го пробате, но некои работи не се во право со неа.

Со почит

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете прилози.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.280 секунди
јазици