јазици

На тема-icon прашање Дасол Сокол за P3v4. Алтиметар не работи.

Повеќе
1 година 3 месеци # 758 by spilok

Го сакам Сокол за Prepar3dv4. Сè што функционира ОСВЕН НА altimeter. Дали постои поправање за ова?

Stan

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 3 месеци # 765 by superskullmaster

Ќе мора да имате малку трпение со проблемите со P3D V4. Има добри шанси тоа да не се фиксира иако, па јас ќе се обидам да го замените мерачот во панелот конфигурација со еден од авионот кој работи (претпоставувајќи дека тоа е приближно иста големина).

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 3 месеци # 766 by spilok

Сè работи сега по повторната инсталација. Изгледа дека експериментирањето со работи резултираше со неколку грешки. Повторната инсталација има се што е фиксирано, вклучувајќи го и алтиметарот.

Stan

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете прилози.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.132 секунди
јазици