јазици

На тема-icon прашање AI развој на сообраќајот со AIFPv3: авионите на АИ не се појавуваат ... Зошто

Повеќе
1 година 6 месеци # 801 by laurentCazorla

Здраво се симнува
Јас ја создадов мојата сопствена флота Cevenn'air флот со FSX основни B738 и CRJ700 Јас се насликав себе си и јас редовно лета со. Сепак, сакав да создадам свој сопствен сообраќај со AIFPv3 ... Сè е во ред да поставите летови со интелектуална сопственост и да ги компајлирате. Кога ќе стартувам FSX Steam го превземам како нова сценографија, но кога одам на аеродромот каде што ми требаат моите авиони да се појави на аеродромот, навреме закажав со AIFP, било кој од нив се појави ... Прашувам дали тоа е поради FSX Steam. Всушност, кога сакам да поставам AIFP со Steam (SE), не можам да одам понатаму. Јас сум должен да поставам како FSX. Веќе имам сообраќај на World of AI и веќе се обидов да поставам KLM WoAI B738 на лет EHAM / LFMT, го среќавам истиот проблем ...
Би сакал да знам дали постои друг начин за поставување на AI traffics без да помине од AIFP ... Се чувствувам малку како фрустриран :-(
Ти благодарам многу
Лоран

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.271 секунди
јазици