јазици

На тема-icon прашање 737 Classic мулти пакет проблем

Повеќе
11 месеци 4 недели - 11 месеци 4 недели # 826 by deckerb

Сакам овој пакет, особено реалните звуци, подобреното осветлување на кокпитот и многу повеќе.
Се чини дека постои проблем со тоа одеднаш склон до речиси кула позиција во искачувањето. Исто така, навлегувањето во полето за полетување е болно бавно за да се забрза, со или без автоматски удар. Имајте потешко време да стигнете дури до 140 на полетувањето. Судејќи според некои од коментарите на страната за преземање, јас не сум единствениот со ова прашање.
Сите информации за фикс или за обнова ќе бидат ценети.

Последно уредување: 11 месеци 4 недели пред deckerb. Причина: Пропуштени зборови

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
11 месеци 3 недели # 827 by xHobbit420x

Google и преземете го 164 пакет за ливреи за стандардниот 737.
проблемот е решен

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
11 месеци 3 недели # 828 by deckerb

Благодарам, но не навистина. Стандардниот 737 нема одлични подобрувања што овој пакет ги прави.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
11 месеци 3 недели # 829 by bencas

се обиделе да постават картичка за прицврстување е поставена на степени 1.7-1.8 што треба да го поправат аголот на ненадеен нагорен агол.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
9 месеци 5 денови пред - 9 месеци 5 денови пред # 939 by DRCW

Ова е втор пат што го прочитав за овој проблем, се чини дека она што не е проблем за 737-800 е проблем со постарата генерација на овој модел. Навистина е лесно да се поправи ... Оди на CFG датотека за авионот и движете се надолу до секцијата [Engine] за да ја видите линијата Static_Thrust = Промена на рејтингот на удар до 4000 Пример Ако се чита Static_Thrust = 22980 Додадете 4000 килограми на удар, па се чита Static_Thrust = 26980 тогаш спаси. Мислам дека ќе најдете дека тоа функционира добро.

Последно уредување: 9 месеци 5 дена пред DRCW.
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: isidel

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
9 месеци 4 денови пред # 948 by misshu

Каде во датотеките е CFG? Се обидувам да го најдам и не можам да го најдам

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
9 месеци 4 денови пред - 9 месеци 4 денови пред # 949 by DRCW

Здраво, Океј кликнете на иконата на вашиот Windows или започнете на долната лева страна од вашиот екран, одете на компјутер, изберете диск C / програма x86, microsoft, треба да има датотека FSX, отворете го и има долга листа ... одберете SimObjects, Потоа одберете авиони .... Овде е местото каде што се складираат вашиот авион за FSX ... пронајдете го авионот што го барате од листата. Отстранете ја датотеката и во таа листа е авион cfg Ова е датотеката CFG. ако ви треба повеќе помош да ми кажете. Би било добро да се знае каква верзија на прозорци имате. Бидејќи никогаш не сте ја отвориле датотеката cfg пред десен клик на неа и одберете ја со отворен "бележник [/ color]"

Еве еден пример за делот што ќе го барате:

Јас го извадив ова од CRJ-700

[TurbineEngineData]
fuel_flow_gain = 0.002 / / Стекнат на протокот на гориво
inlet_area = 19.6 // квадратни стапала, површина на влезот на моторот на моторот
rated_N2_rpm = 29920 // RPM, номинална вредност на компресорот од втората фаза
static_thrust = 28000
afterburner_available = 0 / / / Дали може да се појави подоцна?
reverser_available = 1 / / Дали може да се намести пренасочувачот?
ThrustSpecificFuelConsumption = 0.385 // Намалена потрошувачка на гориво (Jets)
AfterBurnThrustSpecificFuelConsumption = 0 // TSFC со загревање / повторно загревање

Последно уредување: 9 месеци 4 дена пред DRCW.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
9 месеци 2 денови пред # 964 by superskullmaster

Имам пакет за надградба на перформансите што го прави сето тоа за вас. Веднаш штом ќе најдам начин да го подигнам, јас ќе.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете прилози.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.293 секунди
јазици