јазици

На тема-icon прашање joestick адаптер

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 56 by ferdiwi

Здраво, дали има адаптер за промена на jestick од 15 бит во USB адаптер. Имам страничен наклон со микрософт и тој е совршен, така што навистина треба да знам дали има решение за тоа го пробав другиот USB joestick, но не е исто благодарам за сите

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 57 by rikoooo

Здраво,

Мислам дека ова треба да работи за вас https://www.amazon.com/GamePort-Converter-Adapter-Joysticks-Controller-Steering/dp/B00FDOBVZG

среќен лет


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 58 by rikoooo

Моја грешка, се чини дека нема адаптер компатибилен со Microsoft SideWinder, тоа мора да биде посебен џојстик

среќен лет


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци - Пред 2 години 7 месеци # 76 by Gh0stRider203

(МОЕ ДА СЕ УРЕДИТЕ бидејќи не ги сака линковите на eBay ...)

Од она што го прочитав на оваа нишка, онолку колку што ме боли .... може МОЕ да завршиш да купиш нов нов стап :(

Лично, јас би го препорачал Саитек X45. Додека е постар модел Stick & гас, јас го користам многу години и апсолутно го сакам. ДОГОВОРОТ, поголемиот дел од Моето летање е направено во jumbos, открив дека е одлично за секој авион. Имате многу копчиња што можете да програмирате и неколку HAT прекинувачи (дозволувајќи дури и помалку употреба на тастатура). - 1st врска

Најевтиниот што го најдов на амазон беше $ 89.99 + $ 7.49 превозот. Ebay беше многу помалку во 24.99 $, + $ 10.shipping, но нема да биде наведен многу подолго. Ова е сепак само стапче и гаснење. Нема прирачник, нема диск. - eBay ставка 322399578359

Јас не успеав да најдам оној што беше малку повеќе на $ 55 на eBay што има сè. Пригушување, стап, прирачник (што никогаш не го добив btw lol) и ЦД-то за тоа. (3rd линк) ох и бесплатен превоз. :) - eBay ставка 222389050446

Се надевам дека ова е корисно, и жал ми е што минувате низ ова! :(

www.amazon.com/gp/offer-listing/B00005TO...k+x45&condition=used


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Последно уредување: 2 години пред 7 месеци од Gh0stRider203.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 1.209 секунди
јазици